iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tuludeklaratsioonide esmase kontrolli tulemusena jäeti tagastamata ligi 16 miljonit

Tuludeklaratsioonide esmase kontrolli tulemusena jäeti tagastamata ligi 16 miljonit

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliamet tagastas 2006. aasta tuludeklaratsioonide alusel 451 619 isikule kokku tulumaksu üle 1,5 miljardi krooni, esialgse kontrolli tulemusena jäeti tagastamata 15,9 miljonit krooni tulumaksu.

Kõik maksuhaldurile läbi e-maksuameti esitatavad tuludeklaratsioonid läbivad automaatse kontrolli, samuti kontrollitakse ameti spetsialistide poolt paberil esitatud tuludeklaratsioonide andmeid. Automaatset tulumaksu tagastust ei tehta, kui erinevad kliendi deklareeritud ja ametile teadaolevad andmed. Alates deklareerimise protsessi algusest kuni 01.07.2007 kontrollisid Maksu- ja Tolliameti spetsialistid (lisaks automaatselt toimunud kontrollile) 26 510 tuludeklaratsiooni, mis moodustas viis protsenti kõigist esitatud deklaratsioonidest.

Kontrolli tulemusel avastati ebatäpsete andmetega deklaratsioone 7211, mille tulemusena jäeti tagastamata 15,9 miljonit krooni enammakstud tulumaksu. Seega ühe deklaratsiooni alusel jäeti tagastamata keskmiselt 2 200 krooni tulumaksu. Suuremat tähelepanu pöörati juba teist aastat uutele, 2006. aastal võetud eluasemelaenude intresside deklareerimisele.

Seda selleks, et tagada eluasemelaenude korrektne deklareerimine juba esimesel tulumaksu tagasisaamise aastal. Maksu- ja Tolliameti teenindusosakonna juhataja asetäitja Hannes Udde ütles, et tähelepanu suunamine on ennast õigustanud, kuna just eluasemelaenude deklareerimisel tehakse kõige rohkem vigu. "Näiteks sai maksumaksja 2006. aastal oma tuludest maha arvata ainult endale eluaseme soetamiseks võetud laenu intressid, samuti võis maha arvata ainult sihtotstarbeliselt kulutatud laenu osa, s.t deklareerida ei tohi näiteks eluaseme remondiks või mööbli ostmiseks kasutatud laenu", lisas Udde.

Amet palub tähele panna, et tulude deklareerimise korrektsust on õigus kontrollida kuni 3. aastat tagantjärele, valikulisi kontrolle eluaseme laenu deklareerijate osas jätkatakse. Kui sellisel juhul tuvastatakse rikkumine, siis tuleb ebaõigelt tagasisaadud tulumaks tagastada koos intressiga. Maksu- ja Tolliametile esitati 2006.

aasta eest kokku 532 091 tuludeklaratsiooni, millest ühisdeklaratsioonid moodustasid 14,8 protsenti. Võrreldes 2005. aastaga suurenes esitatud tuludeklaratsioonide arv 30 tuhande võrra. Ühiste tuludeklaratsioonide arv kasvas 1 479 deklaratsiooni võrra.

Loe MTA pressiteadet: http://www.emta.ee/?id=21764&tpl=1026

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus