iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tulu- ja käibemaksumäärade muutmise eelnõu läbis teise lugemise

Tulu- ja käibemaksumäärade muutmise eelnõu läbis teise lugemise

Rubriik: EML

Eelmisel kolmapäeval 12. novembril läbis Riigikogus teise lugemise valitsuse algatatud tulumaksuseaduse, käibemaksuseaduse ja riigilõivuseaduse muutmise seaduse eelnõu (347 SE).

Eelnõu kohaselt lükatakse tulumaksumäära vähenemine ja maksuvaba tulu suurenemine ühe aasta võrra edasi – see tähendab et ka 2009. aastal on tulumaksumäär 21% ja maksuvaba tulu määr 2250 krooni kuus (27000 krooni aastas). Kaotatakse ära 5% käibemaksumäär.

Ravimitele, majutusteenusele ning raamatutele ja perioodikale hakkab alates 1. jaanuarist 2009 kehtima 9% maksumäär, ohtlike jäätmete käitlemisele, matusetarvetele ja –teenustele ning teatri- ja kontserdipiletitele aga 18% maksumäär. Tõstetakse ka liiklusregistri toimingute (eksamid, load, sõiduki registreerimine) ning ID-kaardi väljastamisega, viisade, elamislubade jt toimingute riigilõive. Opositsiooni ettepanekuid loobuda käibemaksumäära tõstmisest ei arvestatud.

Eelnõu läheb lõpphääletusele 19. novembril. Maksumaksjate liit on saatnud Riigikogu põhiseaduskomisjonile märgukirja ettepanekuga arutada, kas tulumaksumäära vähendamisest loobumine ja sooduskäibemaksumäärade muutmine nii lühikese etteteatamisajaga on kooskõlas põhiseadusest tuleneva õiguspärase ootuse põhimõttega. Vajadusel pöördub EML vastavasisuliste märgukirjadega ka presidendi ja õiguskantsleri poole.

Eelnõu ja seletuskirja tekste vt siit Esimese lugemise stenogrammi vt siit Teise lugemise stenogrammi vt siit Vt ka uudised: Euroopa Kirjastuste Liit saatis Andrus Ansipile ja riigikogule kirja, milles palub Eestit raamatute käibemaksumäära mitte tõsta http://www.epl.ee/artikkel/448598 Eesti teatrite ja festivalide esindajad saatsid täna riigikogule ühispöördumise, et taotleda 5%-se käibemaksu säilimist kontsertide ja etenduste piletimüügile. http://www.epl.ee/artikkel/448202 24 kiri Riigikogule: kas elu või mitte? http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=2111 Rahvaliidu fraktsioon sooviks jätta ravimitele, perioodilistele väljaannetele, raamatutele, matuseteenustele ja majutusasutustele viieprotsendilise käibemaksumäära. http://www.epl.ee/artikkel/446647Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus