iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tulika võtab FIEdest taksojuhte palgale

Tulika võtab FIEdest taksojuhte palgale

Rubriik: Äripäev

Ralf-Martin Soe kirjutab Äripäevas, et Tulika plaanib osalise koormusega taksojuhid palgale võtta senise FIEde kasutamise asemel. Palgalevõtt on kannustatud nii uue konkurendi tulekust kui ka maksuameti etteheitest.

Tulika Takso tegutseb aga 1993. aastast põhimõttel, kus taksoteenuse osutaja on FIEst taksojuht. "Seda ma möönan väga selgelt, et teatud taksofirmadel on FIEnduse probleem olemas," ütles Maksu- ja Tolliameti kontrolliosakonna juhataja Egon Veermäe.

Siiski maksuamet ühestki konkreetsest taksofirmast maksusaladuse tõttu rääkida ei saa. Küll aga kinnitas ameti etteheidet Tulikale MTÜ Eesti Taksoliit juhatuse liige Lembit Poolak. "Maksu- ja Tolliameti seisukoht oli ühene: Tulika sõlmitud lepingud ei viita sisuliselt võrdsete äripartnerite vahelistele lepingutele, vaid operaatori ja töövõtja lepingutele," rääkis Poolak. Tema sõnul kehtestab operaatorfirma Tulika hinna ja seetõttu on keeruline väita, et taksojuht on ise ettevõtja.

Poolaku sõnul on levinud kaks peamist töösuhet operaatori ja taksojuhi vahel. Esimese variant on see, et taksojuht on tööle vormistatud miinimumpalgaga või poole kohaga. Teisel juhul on taksojuht FIE, kes peab maksma väga kõrget operaatoritasu. Poolaku sõnul sunnivad sellised töösuhte vormid taksojuhte kasutama lisaseadmeid, et kliendilt rohkem raha küsida.

"Kõnealune olukord tingib selle, et osa kaadrist peab petmist normaalseks. Ja operaator on sellega rahul," ütles Poolak. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3712/uud_uudidx_371209.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus