Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Tulika võtab FIEdest taksojuhte palgale

Tulika võtab FIEdest taksojuhte palgale

Rubriik: Äripäev

Ralf-Martin Soe kirjutab Äripäevas, et Tulika plaanib osalise koormusega taksojuhid palgale võtta senise FIEde kasutamise asemel. Palgalevõtt on kannustatud nii uue konkurendi tulekust kui ka maksuameti etteheitest.

Tulika Takso tegutseb aga 1993. aastast põhimõttel, kus taksoteenuse osutaja on FIEst taksojuht. "Seda ma möönan väga selgelt, et teatud taksofirmadel on FIEnduse probleem olemas," ütles Maksu- ja Tolliameti kontrolliosakonna juhataja Egon Veermäe.

Siiski maksuamet ühestki konkreetsest taksofirmast maksusaladuse tõttu rääkida ei saa. Küll aga kinnitas ameti etteheidet Tulikale MTÜ Eesti Taksoliit juhatuse liige Lembit Poolak. "Maksu- ja Tolliameti seisukoht oli ühene: Tulika sõlmitud lepingud ei viita sisuliselt võrdsete äripartnerite vahelistele lepingutele, vaid operaatori ja töövõtja lepingutele," rääkis Poolak. Tema sõnul kehtestab operaatorfirma Tulika hinna ja seetõttu on keeruline väita, et taksojuht on ise ettevõtja.

Poolaku sõnul on levinud kaks peamist töösuhet operaatori ja taksojuhi vahel. Esimese variant on see, et taksojuht on tööle vormistatud miinimumpalgaga või poole kohaga. Teisel juhul on taksojuht FIE, kes peab maksma väga kõrget operaatoritasu. Poolaku sõnul sunnivad sellised töösuhte vormid taksojuhte kasutama lisaseadmeid, et kliendilt rohkem raha küsida.

"Kõnealune olukord tingib selle, et osa kaadrist peab petmist normaalseks. Ja operaator on sellega rahul," ütles Poolak. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3712/uud_uudidx_371209.html