iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tühi riigikassa sunnib valitsust kiiresti keskkonnamakse tõstma

Tühi riigikassa sunnib valitsust kiiresti keskkonnamakse tõstma

Rubriik: Postimees

Andrus Karnau kirjutab Postimehes, et valitsus toob esialgu 2010. aastaks mõeldud keskkonnamaksude tõusu kaks aastat ettepoole, otseste maksukuludena tähendab see inimesele 300-kroonist väljaminekut.

Koalitsioonilepinguga kinnitatud keskkonnamaksude plaanitust kiirema tõusu põhjuseks nimetab äsja avalikustatud seaduseelnõu seletuskiri valitsuse soovi võimalikult kiiresti eurole üle minna. Selleks tahab valitsus koondada maksutõusud tulevasse aastasse. Juba varem on välja kuulutatud aktsiiside tõus, samuti elektriaktsiis.

Peale soovi eurole üle minna tunnistab keskkonnaministeerium ka rahapuudust riigieelarves. «Praegu on aga suur puudus rahast Eesti-poolse kaasfinantseerimise ja ehitushindade tõusu katteks,» seisab keskkonnaminister Jaanus Tamkivi allkirjaga eelnõu seletuskirjas.Eesti Energia keskkonnajuht Tõnis Meriste märkis, et valitsuse soov tõsta keskkonnamakse varem kokkulepitust kiiremini on ettevõtjale väga ebameeldiv uudis. «Ettevõtjad planeerivad oma tegevust pikema aja peale ette, arusaamatuks jääb, miks maksutõus, mis pidi toimuma 2010, tuleb juba järgmisel aastal,» märkis Meriste. Põlevkivifirmat puudutab näiteks kaevandamisel üle jääva aheraine ladestamise neljakordne kallinemine.

Firmale tähendab see 150 miljoni kroonist kulu, mis kokkuvõttes kasseeritakse sisse elektritarbijalt. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/270607/esileht/majandus/268850.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus