iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Tubakaaktsiisi tõstmine on põhiseadusega vastuolus

Tubakaaktsiisi tõstmine on põhiseadusega vastuolus

Rubriik: EML

Eesti Maksumaksjate Liit (EML) esitas 29.03.2006 Õiguskantslerile avalduse, milles palutakse kontrollida alkoholi-, tubaka- ja kütuseaktsiisi seaduse sätte kooskõla põhiseadusega.

Riigikogus 7. detsembril 2005 vastu võetud aktsiisiseaduse muudatuse tulemusena kiirendati tubaka aktsiisimäära tõusu tuues see varem seaduses sätestatust aasta võrra ettepoole. Vastav kõrgem aktsiisi määr rakendub 1. juulist 2006.Riigikohus on oma 1994.

a lahendis viidanud, et tähtajalise maksusoodustuse rakendamist peab võimaldama kuni vastava tähtaja lõpuni.EML on seisukohal, et tähtajaliselt kehtestatud maksumäär tekitab seaduse adressaadis samasuguse õiguspärase ootuse nagu tähtajaline maksuvabastus või mistahes muu iseloomuga soodustav norm.Kuna seni kehtinud aktsiisiseadus sätestas aktsiisimäärad tähtajaliselt, siis on nende ebasoodsas suunas muutmine õiguskindluse põhimõttega vastuolus.EML on varem pöördunud ka Vabariigi Presidendi poole samasisulise taotlusega. President kuulutas aga aktsiisiseaduse muudatused välja.Kui õiguskantsler leiab, et aktsiisimäärade tõus on põhiseadusega kooskõlas, jääb ettevõtjatele üksnes võimalus algatada kohtus põhiseaduslikkuse järelevalve menetlus.Vt täpsemalt EML kodulehelt MAKSUINFO alt.Õnneli VarendEML tegevjuht

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus