iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Tšekid jäävad parlamenti edasi kiusama

Tšekid jäävad parlamenti edasi kiusama

Rubriik: Postimees

Kai Kalamees kirjutab Postimehes, et arvukate protestide survel teeb riigikogu kannapöörde ning hülgab alles paari nädala eest kõigi parlamendiparteide toetuse pälvinud plaani vabastada saadikud tšekkide esitamisest. Põhiseaduskomisjoni eilse otsuse kohaselt tuleb riigikogu liikme staatuse seadus neljapäeval kinnitamisele sõnastuses, mis säilitab nii praeguste kui ka tulevaste saadikute jaoks kehtiva kuluhüvitiste korra.

Raskelt sündinud otsus tähendab, et riigikogu liikmed jäävad ka edaspidi kuhjade kaupa kokku kandma dokumente ja arveid, et saada hüvitist oma tööga seotud kulutuste katteks. Igal rahvaesindajal on õigus maksuvabale kuluhüvitisele 30 protsendi ametipalga ehk enam kui 12 000 krooni ulatuses. Isamaa ja Res Publica saadikurühm teatas eile, et pooldab kuluhüvitiste eelnõust väljaarvamist.

«Avalikkuse reaktsioon seaduseelnõu menetlemisele on olnud valuline. Me ei saa eirata kodanikeühenduste, erakonnaliikmete ja õiguskantsleri arvamusi,» sõnas IRLi parlamendisaadik Mart Nutt. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/120607/esileht/siseuudised/265770.php Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema ajakirjanduses“ Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema kajastus raadios ja teles“ Loe EML pressiteadet: „Kavandatav Riigikogu liikmete uus kuluhüvitiste kord tuleb laiendada kõikidele maksumaksjatele“ Vaata EML pöördumist Riigikogu poole

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus