iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Trahvisegaduse põhjustanud advokaat asub parkimist ründama

Trahvisegaduse põhjustanud advokaat asub parkimist ründama

Rubriik: Postimees

Vahur Koorits ja Merje Pors kirjutavad Postimehes, et Ühisteenused kohtus seljatanud vandeadvokaat Alar Eiche tahab vaidlustada ka parkimise viivistasud, sest erafirmad ei saa tema hinnangul makse sisse nõuda.

Viivistasudeks muutusid parkimistrahvid 2003. aastal, sest aasta varem oli Riigikohus otsustanud, et liisingufirmadele ei tohi parkimistrahve määrata. Otsuse kohaselt ei vastuta juriidilised isikud, seega ka liisingufirmad, parkimiskorra rikkumiste eest. Eestis müüdi tollal aga enamik uusi autosid just liisinguga.

Riigikohus tegi varasemaid kohtuotsuseid muutva ja trahve tühistava otsuse seetõttu, et Tallinna linnakohus ja Tallinna ringkonnakohus ei püüdnudki parkimisnõuete rikkujat kindlaks teha, vaid piirdusid trahvinõudes märgitud sõiduki omanikuga, kirjutas BNS. Liiklusseadus ei näe aga ette sõiduki omaniku ega juriidilise isiku vastutust parkimisnõuete rikkumise eest. Seetõttu muutis Riigikogu parkimistasud kohalikuks maksuks, mis võimaldas parkimise eest tasumata jätnutele määrata selle teo eest viivistasu, mida peab maksma kas sõiduki omanik või liisinguautode puhul kasutaja. Erinevalt näiteks piletita sõitmise eest tehtavast trahvist ei loeta viivistasu seaduse silmis karistuseks.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/210508/esileht/siseuudised/331988.php Tutvu kohtulahendiga: http://www.nc.ee/?id=11&tekst=222509644 Loe ka Riigikohtu otsust, kus selgitatakse, et nn „parkimistrahv“ ehk viivistasu ei ole karistus. Seega ei ole Riigikohtu „bussijäneste“ otsuses toodu kohaldatav: http://www.nc.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-24-07

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus