iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Topime maksuaugud kinni

Topime maksuaugud kinni

Rubriik: Äripäev

Rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna spetsialist Kairi Ani kirjutab Äripäevas, et kehtiva tulumaksuseaduse alusel võib mitteresident, kes on Eestisse äriühingu asutanud, äriühingu likvideerida ja kasumi Eestist maksustamata välja viia.

Kuna paljudes riikides on äriühingu likvideerimisel saadud väljamaksed saajale maksuvabad, tekib rahvusvaheline mittemaksustamine, mis loob soodsa pinnase maksudest hoidumiseks. Paljud Eestisse või Eesti kaudu teistesse riikidesse investeerimise skeemid on üles ehitatud just Eestis tulumaksukohustuse vältimisele. Muudatus on aga vajalik, et viia tulumaksuseadus kooskõlla Euroopa Ühenduse õigusega ning tagada residendist äriühingute ja mitteresidendi püsivate tegevuskohtade võrdne kohtlemine. Eelnõu järgi maksustatakse kasumi väljaviimisel vara osa, mis ületab residendist äriühingusse sissemakstud vara või mitteresidendi Eestis asuva püsiva tegevuskoha jaoks eraldatud vara.

Teisiti öeldes, äriühingu tasandil maksustatakse kogu teenitud kasum. Muudatus ei kahjusta ärikeskkonda. Likvideerimisjaotis on sisuliselt dividend. Teatavasti ei saa ka dividendi maksustamisel soetusmaksumust maha arvata.

Riikides, kus kehtib traditsiooniline süsteem ja likvideerimisjaotisi ei käsitata dividendidena, on maksukoormus suuremgi. Traditsioonilises süsteemis maksab äriühing kasumilt tulumaksu ning äriühingu likvideerimisel arvutab osanik või aktsionär oma kasu, mida omakorda maksustatakse. Seega maksustatakse topelt investoreid, kes äriühingu nii asutavad kui ka likvideerivad. Eestis seda ei tehta.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3880/arv_kolumn_388001.html Tutvu seadusemuudatusega: „Tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (181 SE, „dividendi eelnõu“)

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus