iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Töötuskindlustusmaksete kogumine tuleks 2008. aastaks peatada

Töötuskindlustusmaksete kogumine tuleks 2008. aastaks peatada

Rubriik: EML

Valitsus arutab täna eelnõu, mis jätaks kehtima praegused töötuskindlustusmakse määrad – töötajale 0,6% ja tööandjale 0,3%. Töötuskindlustusmaksete laekumist planeeritakse järgmisel aastal kokku 791 miljoni krooni ulatuses.

Eesti Maksumaksjate Liit (EML) tuletab meelde oma seisukohta, et töötukassasse on kogunenud piisavalt palju raha, millest jätkuks hüvitiste maksmiseks ka kõige mustemate stsenaariumide puhul. EML tegi ettepaneku muuta töötuskindlustuse seadust ning kaotada töötuskindlustusmaksete tasumise kohustus 2008. aastal täielikult.

EML loodab, et valitsus kaalub esitatud ettepanekut tõsiselt ning leiab võimaluse ulatada oma abikäsi ettevõtjatele, kes saavad praegu iga päev ebameeldivaid uudiseid sellest, et kõik läheb kallimaks sellepärast, et kõik läheb kallimaks. EML juhib ka tähelepanu sellele, et paljudel töötajatel ja tööandjatel, kes küll maksavad iga kuu tublisti maksu, ei ole kehtiva seaduse kohaselt mingit võimalust saada kindlustushüvitisi. EML varasemate pressiteadetega saab tutvuda EML kodulehel: http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=1045 http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=915 Lisateave:EML tegevjuht Õnneli Varend, tel 626 4190

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus