iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Töötuskindlustusmakse uued määrad on 0,6% ja 0,3%

Töötuskindlustusmakse uued määrad on 0,6% ja 0,3%

Rubriik: EML

Maksumaksjate liit pöördus oktoobris Vabariigi Valitsuse, rahandusministeeriumi, sotsiaalministeeriumi, Riigikogu rahanduskomisjoni ja Eesti Töötukassa nõukogu poole ajendatuna töötuskindlustusmaksete ülelaekumisest ja valitsusliidu kavatsusest kasutada töötuskindlustusfondi reservi tööõnnetuse ja kutsehaiguste kindlustuse finantseerimiseks.

Eesti Maksumaksjate Liidu seisukoht oli, et kui seni on kogutud rohkem kui tarvis, siis tuleb ülemäärane kogumine lõpetada. Neid vahendeid, mis ülemäära kogutud, tuleb kasutada rangelt üksnes sel eesmärgil ja tarbeks, milleks need koguti. 24. novembril arutas töötuskindlustusmakse uute määrade kehtestamist valitsus.

Valitsus otsustas toetada töötukassa nõukogu poolt tehtud ettepanekut, mille kohaselt töötuskindlustusmakse määr töötaja jaoks väheneb 2006. aastal seniselt ühelt protsendilt 0,6 protsendini ja tööandja maksemäär 0,5 protsendilt 0,3 protsendini töötasust. Uute määrade korral on prognoositavate töötuskindlustusmaksete laekumine 2006. aastal 483,6 miljonit krooni.

Kehtestatavad töötuskindlustusmakse määrad tagavad piisava laekumise hüvitiste maksmiseks ja töötukassa ülesannete täitmiseks.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus