iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Töötuskindlustusmakse pensionäride puhul

Töötuskindlustusmakse pensionäride puhul

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliamet selgitab oma veebilehel töötuskindlustusmaksete tasumise ja kinnipidamise kohustusi pensionäridest töötajate puhul.

Töötuskindlustuse seadus välistab kindlustatud isikute ringist vanaduspensioni saajad kahel juhul. Esiteks, kui isik on jõudnud vanaduspensioni ikka (mis on üldjuhul 63. a, kuid 1944-1952 sündinud naiste puhul toimub pensioniea järk-järguline ühtlustamine vt riikliku pensionikindlustuse seadus, § 7), ning teiseks, kui isikule on määratud ennetähtaegne vanaduspension (vt TKS § 3 lg 2 p-d 4 ja 5). Ennetähtaegne vanaduspension määratakse kuni 3 aastat enne vanaduspensioniikka jõudmist.Soodustingimustel vanaduspensioni saavale isikule makstavatelt tasudelt tuleb aga kinni pidada ja tasuda töötuskindlustusmaksed.

Loe täpsemalt siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus