iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Töötuskindlustus pole pensionisammas

Töötuskindlustus pole pensionisammas

Rubriik: Äripäev

Üks küsimus Reformierakonna sotsiaalministrer Maret Maripuule. Tallinna börsi juhatuse esimees Andrus Alber käis hiljuti välja idee anda pensionile minevale inimesele, kes pole kordagi olnud töötu, 100% töötukassasse makstud rahast tagasi. Kas selline "pensioni IV sammas" oleks mõeldav? Töötuskindlustuse eesmärk pole päris sama, kui on pensionipõlveks n-ö sukasäärde raha kogumisel.

Selleks, et elukvaliteet pensionile jäädes kehvemaks ei muutuks, on meil kolm pensionisammast: riiklik esimene, kohustuslik teine ja vabatahtlik kolmas sammas. Seega saab igaüks meist teha oma valiku ja otsuse, kuidas pensionipõlve investeerida.

Töötuskindlustuse mõte on tagada inimesele asendussissetulek ajaks, mil ta otsib endale uut töökohta. Vastavalt seniste sissetulekute suurusele-kasinusele planeeritakse ka väljaminekud ja kohustused.

Kuna väljaminekud jäävad alles ka ajaks, mil uut tööd otsitakse, ei saa asendussissetulekuta hakkama. Omaette arutluskoht on aga, kui kiiresti tuleks uus töö leida.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus