iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Töötuks jäämise valu leevendab töötukassa

Töötuks jäämise valu leevendab töötukassa

Rubriik: Postimees

Kaire Uusen kirjutab Postimehes, et lähikuudel jääb Eestis töötuks tuhandeid inimesi, kel aitab raskeid aegu üle elada töötukassa, mille varudesse on kogunenud kolm miljardit krooni.

«Ootame tööhõive alanemist, töötute arv suureneb,» sõnas rahandusministeeriumi peaanalüütik Andrus Säälik. Prognoosi järgi kasvab töötute arv tänavu 2500 ning järgmisel aastal 8700 inimese võrra, ulatudes 43 000 töötuni. «Aga pilt ei lähe nii negatiivseks kui Vene kriisi ajal 1998. aastal,» rõhutas Säälik.

Töökaotusega silmitsi seisjaid lohutab Säälik töötukassaga, mida kümme aastat tagasi ei olnud. Et töötute read töötukassa mõne aastaga pankrotti viivad, seda kartma ei pea. Töötukassa käsi käis ülihästi neil aastatel, kui majandus mühinal kasvas. Tänu iga-aastastele ülejääkidele on varudes juba kolm miljardit.

Nii et isegi juhul, kui töötuse määr tõuseks 10,7 protsendile, saaks praegu kehtivatel tingimustel hüvitisi välja maksta ilma maksumäära tõstmata vähemalt kolm aastat. «Jooksvad kulud ületaks siis küll laekumisi, kuid tänu headel aegadel kogunenud tagavaradele poleks tarvis maksumäära tõsta,» tõdes töötukassa juhatuse esimehe Meelis Paavel. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=29171

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus