iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Töötukassa juht ei pea suurt maksutõusu tõenäoliseks

Töötukassa juht ei pea suurt maksutõusu tõenäoliseks

Rubriik: Postimees

Lauri Linnamäe kirjutab Postimehes, et ehkki kõige mustema stsenaariumi tõeks saades tuleks töötukassa käigus hoidmiseks kindlustusmakseid ligi kolmekordistada, ei pea töötukassa juht Meelis Paavel seda tõenäoliseks.

«Seaduses ette nähtud töötuskindlustusmakse lagi – töötajale kaks ja tööandjale üks protsent palgast – on tehtud kriisiolukorraks, mustemat stsenaariumi kui IMFi halvim prognoos me lihtsalt ei leidnud,» selgitas töötukassa juht Paavel. Must stsenaarium, mille järgi tõuseks töötaja maksumäär praeguselt 0,6 protsendilt 1,6-le ning tööandja maksumäär 0,3 protsendilt 0,4-le, tähendaks valitsusele siiski märkimisväärset järeleandmist lubadustes, et töötajate ja tööandjate kogumakset ei tõsteta üle 1,5 protsendi. «Praegu on kõik öeldud ja maksimaalne määr jääb 1,5 protsendi peale,» kinnitas reformierakondlane Keit Pentus. «Ka [tööturu] pooled on kinnitanud, et seda ei muudeta.» Paaveli kinnitusel lubab seadus tõsta töötuskindlustuse makse küll kuni kolme protsendini, kuid 1,5-protsendiline lagi on kokku lepitud realistlikumaks, rahandusministeeriumi majandusprognoosiks.

«Sellistel tingimustel töötukassa lõhki ei lähe,» kinnitas ta. Samas möönis ta, et lühiajaliste likviidsusprobleemide lahendamiseks lubab seadus töötukassal teatud tingimustel ka raha juurde laenata. «1,5-protsendiline lagi peaks katma need kokkulepped, mis töölepinguseaduse eelnõu kirjutades tehti, seaduses ette nähtud ülempiiriga peaks saama ka mustemad stsenaariumid kaetud,» märkis ta. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/060508/esileht/majandus/328401.phpTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus