iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Töötukassa ja haigekassa säästukavad

Töötukassa ja haigekassa säästukavad

Rubriik: Äripäev

Kadi Heinsalu kirjutab Äripäevas, et kuigi rahandusministeerium järgmisel aastal maksulaekumise musta stsenaariumi ei kavanda, on töötukassa ja haigekassa hakanud koostama alternatiivseid kokkuhoiueelarveid.

Ehkki rahandusministeerium ei ole üheltki riigiasutuselt tagavaraplaani küsinud, on kumbki asutus seda koostama asunud. Pensionikassa musta stsenaariumi ei tee, sest pensionid tuleb igal juhul välja maksta ja reservi on selleks ligi 6 miljardit krooni. Tööturuameti analüüsiosakonna juhataja Anne Lauringson sõnas, et nende jaoks on olulised andmed töötuse määr, keskmise palga kasv, aga ka majanduskasv. 2008.

aasta lõpuks on näiteks nende kolme stsenaariumi kohaselt töötukassa varade maht vastavalt 3,4 miljardit (rahandusministeeriumi põhistsenaarium) või 3,1 miljardit (mõlema riskistsenaariumi puhul). 2011. aasta lõpuks aga, kui eeldada, et jäävad kehtima praegu kehtivad töötuskindlustusmakse määrad ja hüvitisi makstakse edasi samadel alustel, vastavalt 5,2 miljardit, 3,5 miljardit või 1,9 miljardit. Praegu on töötukassa varade maht 2,7 mld krooni.

"Perspektiivis on varade maht niivõrd erinev seetõttu, et põhistsenaariumi korral ületavad jooksvad laekumised väljamakseid ja varade maht suureneb," jätkas Lauringson. Riskistsenaariumide korral aga hakkavad jooksvad väljamaksed juba 2009. aastal ületama laekumisi ning töötukassa teeb väljamakseid kogunenud vahendite arvel. Töötukassa nõukogu liige, rahandusministeeriumi riigikassa osakonna juhataja Ülle Mathiesen sõnas, et arvutused erinevate riskistsenaariumidega näitasid, et praegused reservid ja jooksvalt juurde kogutav raha peaks katma ka halvima stsenaariumi vajadused.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3768/uud_uudidx_376807.html Loe ka: „EML tegi Sotsiaalministeeriumile ettepaneku peatada 2008. aastal töötuskindlustusmaksete kogumine

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus