iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Töötamise registris on andmed juba 609 439 töötamise kohta

Töötamise registris on andmed juba 609 439 töötamise kohta

Rubriik: MTA

Alates tänasest tuleb töötamine registreerida e-maksuametis/e-tollis asuvas töötamise registris. Maksu- ja tolliamet kandis 30. juuni seisuga haigekassast üle 609 439 töötamise andmed, täiendavalt tuleb tööandjatel registreerida alates tänasest lisanduvad töötajad ning erinevad võlaõiguslikud lepingud, mida haigekassas seni registreerima ei pidanud.

Maksu- ja tolliameti teenindusosakonna juhi Rivo Reitmanni sõnul on täna ja veel paaril järgmisel päeval eeldatavasti huvi oma andmeid uues registris kontrollida ja sisestada suur. „Oleme esimestel päevadel arvestanud pea sama suure kasutajatehulgaga kui füüsilise isiku tulumaksu deklareerimise perioodil.

Kui sellest olenemata peaks registrile ligipääs olema mõnel hetkel raskendatud, siis palume tunni aja pärast uuesti proovida,“ rääkis Reitmann.Töötamist saab registreerida e-maksuametis/e-tollis käsitsi või CSV failist laadides. Lisaks on lihtsustatud korras võimalik telefoni teel esmane registreering teha ja seitsme kalendripäeva jooksul e-maksuametis/e-tollis see lõpuni viia. Hiljemalt selle nädala lõpus lisandub võimalus lihtsustatud korras andmete edastamiseks SMS-iga ning järgmise nädala alguses üle X-tee masin-masin liidesega. Erakliendid näevad oma töötamise andmeid e-maksuameti rubriigis „Töötamine ja väljamaksed“.Reitmann märkis, et juuli esimeses pooles keskendub maksuhaldur kohapealsetel vaatlustel ettevõtjate nõustamisele ning vajadusel tutvustab töötamise registri täitmise nõudeid.

„Jätame juuli alguses ettevõtjatele aega uue süsteemiga kohanemiseks, et kõik andmesisestused saaksid üle kontrollitud ning korrektselt sisestatud. Maksuhaldur eeldab aga, et juuli teises pooles on andmed registris korras ning vaatluste tulemusel alustab vajadusel ka väärteomenetlustega.“Töötamise registris sisalduvad andmed on edaspidi aluseks töötamisega kaasnevate sotsiaalsete tagatiste nagu ravikindlustus, pension, töötuskindlustushüvitis jne tuvastamisel eriseadusega ettenähtud juhtudel ning töötamisega seotud kohustuste täitmise kontrollimisel. Registrit hakkavad kasutama maksu- ja tolliamet, töötukassa, sotsiaalkindlustusamet, tööinspektsioon, haigekassa, politsei- ja piirivalveamet.Maksu- ja tolliameti eesmärk on töötamise registri abil vähendada ümbrikupalga maksmisel otseselt töötajatele tekitatud kahju. Lisaks on registri kasutuselevõtmise järel võimalik erinevate täiendavate arendustega vähendada tööandja halduskoormust tulevikus veelgi.

MTA pressiteade: http://www.emta.ee/index.php?id=35604&tpl=1026Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus (veebruar)

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus