iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Toompeal sai alguse debatt maamaksu üle

Toompeal sai alguse debatt maamaksu üle

Rubriik: Postimees

Kai Kalamees kirjutab Postimehes, et Rahandusministeeriumi soov kehtestada looduskaitsealadele ühtne ja vähendatud maamaksumäär vallandas Riigikogus vaidluse maamaksusüsteemi laiema muutmise üle.

Ühtse soodusmäära sisseviimist kõigile piiratud majandustegevusega looduskaitsealadele näeb ette maamaksuseaduse muutmise eelnõu, mis oli läinud nädalal esimesel lugemisel. «Maksukoormus väheneb nendel looduskaitsealadel, millelt seni on maamaksu tasutud 75 protsenti maksumäärast ehk tulevikus on see siis 50 protsenti. Aladel, millelt seni tasuti maamaksu 25 protsenti määrast, rakendub maamaksuvabastus,» selgitas rahandusminister Ivari Padar. «Maksukoormus jääb samaks nendel kaitsealadel, millelt ka praegu tasutakse 50 protsenti.» Padari sõnul vähendab järgmisel aastal jõustuv kord 1,4 miljoni krooni võrra omavalitsuste eelarvetesse laekuvat maamaksusummat, mida on kavas omavalitsustele hüvitada toetusfondi kaudu.

Keskerakondlase Inara Luigase sõnul on omavalitsusjuhid teatanud, et selline kompenseerimine neid ei rahulda. Isamaaliitlase Trivimi Vel­liste kinnitusel tuleks madalamalt maksustada ka muinsuskaitsealasid, millele on samuti piirangud peal. «Võtame näiteks Rebala muinsuskaitseala, kus on täiesti läbi põimunud looduskaitse ja muinsuskaitse,» märkis Velliste. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/210108/esileht/siseuudised/307333.php Tutvu eelnõuga siit.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus