iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tööks uute tollisüsteemidega vajalik taotleda kasutusõigusi

Tööks uute tollisüsteemidega vajalik taotleda kasutusõigusi

Rubriik: MTA

Alates käesoleva aasta 1. veebruarist töötavad Maksu- ja Tolliameti elektroonilises iseteeninduskeskkonnas e-maksuamet/e-toll uued rakendused - sisenemis­deklaratsioonide töötlemise süsteem SUMDEC ja ladustamisteadete töötlemise süsteem TERM.

Uued süsteemid on seotud tolliprotseduuridega ning uuendused puudutavad kaubavedajaid ja laopidajaid. SUMDEC on veebipõhine sisenemisdeklaratsioonide (SD) töötlemise süsteem, milles esitatakse, registreeritakse ning menetletakse kliendi poolt esitatud SD-d. TERM on ladustamisteadete töötlemise süsteem, milles esitatakse, registreeritakse ning menetletakse kliendi poolt esitatud ladustamisteated.

TERMi kasutamine on kohustuslik kõikidele tolliterminali ja hoiukoha pidajatele. Uus süsteem vahetab välja praegu kasutusel oleva sisenemisdeklaratsioonide töötlemise mooduli süsteemis ASYCUDA. Uute rakenduste kasutamiseks on vaja taotleda ka vastavaid õigusi. E-maksuametis/e-tollis SUMDECi ja/või TERMi kasutamise õiguse saamiseks tuleb SD esitamise, tolliterminali pidamise või hoiukoha pidamise luba omava ettevõtte seaduslikul esindajal esitada Maksu- ja Tolliameti teenindusbüroole taotlus SUMDECi ja/või TERMi õiguste saamiseks.

Taotluse esitaja peab olema ettevõtte juhatuse liige, kes on kantud B-kaardile. Taotlusele märgitakse kõik füüsilised isikud, kellele taotletakse SUMDECi ja/või TERMi kasutajaõigusi. Taotluse vormi saab MTA veebilehelt aadressil http://www.emta.ee/?id=985 “Taotlus e-tolliteenuste kasutajaõiguste saamiseks”. Ettevõttel, millel on 1-2 deklaranti, on soovitatav taotleda SUMDECi kasutajaõigust Esitamine/muutmine.

TERM-i kasutusõigusi on võimalik taotleda ka ettevõttel, millele saabuvaid kaupu ajutiselt ladustatakse ning kes on ladustamisteatele märgitud ladustajana. SUMDECi ja/või TERMi kasutajaõigusi saab taotleda ka elektroonilises iseteenindus­keskkonnas e-maksuamet/e-toll rubriigis “Teated MTA kaudu”. Sel moel saab õigusi taotleda vaid ettevõtte seaduslik esindaja, sisenedes e-maksuametisse/ e-tolli erakliendi rollis. Maksu- ja Tolliamet palub võtta arvesse, et: · ASYCUDA kasutajaõigused ei rakendu automaatselt SUMDECis · Kui ettevõttel on juba SD esitamise, tolliterminali või hoiukoha luba, siis neid lubasid SUMDECi ja TERMi rakendumisel uuesti taotlema ei pea; vaja on taotleda vaid SUMDECi ja/või TERMi kasutajaõigusi.

Loe MTA pressiteadet: http://www.emta.ee/?id=23541&tpl=1026

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus