iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Töökoha pensionipanus takerdub erimaksu taha

Töökoha pensionipanus takerdub erimaksu taha

Rubriik: Postimees

Agnes Kuus kirjutab Postimehes, et pangad ja kindlustusfirmad on veendunud, et riik peab kaotama erisoodustusmaksu ettevõtete maksetelt oma töötajate pensionifondi, sest vastasel juhul peavad palgasaajad leppima majanduslikult kesise pensionipõlvega.

Töökohtadel ei ole keelatud panustada oma töötajate pensionisse, kuid see ei toimi põhjusel, et need maksed on erisoodustusmaksu all. Tööandja pensioni idee toetaja, SEB Ühispanga Elukindlustuse juhatuse esimehe Indrek Holsti sõnul tegeldakse pensioni valdkonnas praegu jooksvate küsimustega, jättes kõrvale selle, mida peab riik tegema, et praegune noorte ja keskealiste põlvkond jõuaks pensioniikka piisava kindlustatusega. Selleks on Holsti hinnangul vaja kaasata tööandja pensionide maksmisse vabatahtliku kolmandasse sambasse panustamise kaudu. Praegu takistab selle toimimist asjaolu, et tööandja panus pensionisambasse läheb erisoodustusmaksu alla.

«Takistuse hulka võib lisada ka poliitilise tahte puudumise tegelda teemadega, mis loovad tõelise väärtuse aastakümnete pärast. Sotsiaalsete riskidega tegeldakse jooksvalt, tänases päevas,» ütles Holst. Sotsiaaldemokraatliku erakonna aseesimees Eiki Nestor tõdes, et tööandja pension on Euroopas tunnustatud praktika. «See on ka Eesti jaoks oluline küsimus samal põhjusel, mis sel nädalal juba ärevust tekitas,» viitas Nestor Reformierakonna katsele võtta päevakorda pensioniea tõstmise teema.

Nestori sõnul tuleks tööandja pension esmajärjekorras kehtestada väljateenitud aastate eest varem pensionile saavates ametites, nagu näiteks baleriinid või kaevurid. «Kui aga maksusoodustuse kehtestamine aitaks kaasa kõigi inimeste kolmandasse sambasse kogumisse tööandja osalusel, siis oleks seegi tervitatav, mitte liigne luksus,» toetas Nestor tööandja pensioni. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/170907/esileht/siseuudised/283431.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus