iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tööandjate pöördumine: välislähetuse päevarahade maksuvabad piirmäärad vajavad uuendamist

Tööandjate pöördumine: välislähetuse päevarahade maksuvabad piirmäärad vajavad uuendamist

Rubriik: Muud

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda koos Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni, Eesti Tööandjate Keskliidu ja Eesti Ehitusettevõtjate Liiduga pöördusid uue valitsuse loojate ja erakondade juhtide poole ettepanekuga uuendada välislähetuse päevaraha maksuvaba piirmäära regulatsiooni, mis on püsinud muutumatuna juba 2016. aastast.

Eestis registreeritud ettevõtete suhtes reguleerib välislähetuse tasu maksmist Vabariigi Valitsuse määrus ja Tulumaksuseadus (TuMS). Praeguse  regulatsiooni (määrus ja TuMS) kohaselt on välislähetuse päevaraha maksuvaba piirmäär 50 eurot välislähetuse esimese 15 päeva kohta, kuid kõige rohkem 15 päeva kohta kalendrikuus, ja 32 eurot iga järgneva päeva kohta.

Ettevõtlusorganisatsioonide liikmete arvates ei vasta senise regulatsiooniga kehtestatud päevaraha maksimaalne maksuvaba enam ettevõtjate vajadustele ning eeltoodud regulatsiooni tuleks kaasajastada ja maksuvaba päevade erisusega jätkamise korral kehtestada uued määrad ehk esimese 15 päeva eest kuni 75 eurot päevas, ülejäänud 16-31 päeva 50 eurot päevas. Alternatiivne võimalus on ka maksuvaba päevade erisus päevade lõikes ära kaotada ja kehtestada ühtne piirmäär kõikide päevade eest terve kuu üleselt ehk kuni 30 päeva, 65 eurot päevas.

Loe lähemalt:
https://www.koda.ee/et/uudised/tooandjate-poordumine-valislahetuse-paevarahade-maksuvabad-piirmaarad-vajavad-uuendamist

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus