iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tööandjate keskliit erakondadele: valimislubadused ei tohi koormata riigieelarvet

Tööandjate keskliit erakondadele: valimislubadused ei tohi koormata riigieelarvet

Rubriik: Muud

Tööandjate keskliit kutsub Riigikogu valimistel osalevaid erakondi üles loobuma valimislubadustest, mille täitmiseks järgneval neljal aastal puudub maksudest laekuv reaalne rahaline kate.

„Kuna riigieelarve jõuab tänase kulutaseme juures ülejääki võib-olla alles nelja aasta pärast, peaksid poliitikud rahalisi lubadusi andes olema väga ettevaatlikud,“ rõhutas tööandjate keskliidu volikogu esimees Enn Veskimägi. „Majanduse kohalt ei ole kõik ohu märgid sugugi kadunud ja kulude suurendamise asemel peaksid erakonnad püüdlema reformide poole, mis muudaksid eelarvepoliitika jätkusuutlikumaks.“„Eriti ohtlikuks pean astmelise tulumaksu sisseviimist, mida soovivad vasakpoolsed erakonnad. Kuna üksikisiku tulumaks moodustab riigieelarvest vaid 5%, siis ei anna täiendavate astmete sisseseadmine erilist tulemust. Kuid see suurendab ebavõrdsust tulude jaotuses.

Keskmisest kõrgema palga saajate maksukoormuse tõus vähendab paratamatult madalapalgaliste töötasusid, sest palgafondid on lähiaastateks külmutatud,“ lisas Veskimägi.„Proportsionaalsest tulumaksust loobumine mõjuks ka globaalse maksunduse kontekstis ülimalt veidralt, sest Eesti on selle juurutamisel olnud üks pioneere. Maailmas on 28 riiki, kes läksid Eesti järel üle proportsionaalsele maksusüsteemile – neist paljud on Euroopa Liidu liikmed,“ tõi Veskimägi näite proportsionaalse maksustamise rahvusvahelisest edust.Valimislubadustega liialdamist kritiseeris ka tööandjate keskliidu tegevjuht Tarmo Kriis. „Pensionite tõstmise või uute pensioniliikide väljamõtlemise asemel peaksime täna mõtlema tööhõive suurendamisele ja hõives osalemise aja pikendamisele. Näiteks pensionilemineku iga on meil Euroopa arenenud riikidega võrreldes endiselt madal, kuigi ühiskond vananeb keskmine eluea pikenemise tõttu kiirelt,“ märkis Tarmo Kriis.„Samuti pole võimalik ainult riigieelarvest rahastada kõikide kõrgkoolidesse vastuvõetud tudengite õpinguid, kuna riigil puudub vastuvõtuarvude ja kvaliteedi osas igasugune kontroll.

Tasuta kõrghariduse sisseviimine eeldab seega suuri kärpeid sotsiaalvaldkonna teistes kulutustes või maksukoormuse tõusu,“ hindas Kriis valimislubaduste mõju riigieelarvele.Tööandjate keskliidu hinnangul ei tohi Riigikogu järgmisel neljal aastal riigieelarve kulusid suurendada.Eesti Tööandjate Keskliit esindab 1500 Eesti tööandja huve suhetes seadusandliku võimu, täitevvõimu ja ametiühingutega.Vt pressiteadet: http://www.tooandjad.ee/et/component/content/article/905-kuum/10803

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus