Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Tööandjate Keskliidu avaldus on ettevalmistamata ja lohakas

Tööandjate Keskliidu avaldus on ettevalmistamata ja lohakas

Rubriik: Muud

Tänasel valitsusliidu eestseisusel leiti, et Tööandjate Keskliidu eelmisel neljapäeval tehtud avaldus ja väljaütlemised on ette valmistatud lohakalt.

Täna valitsusliidu eestseisust juhatanud Eiki Nestor juhib tööandjate esindajate tähelepanu faktile, et ministeeriumides töötavate ametnike palk tõuseb järgmisel aastal keskmiselt 10,8 %. Tööandjate Keskliidu avalduses mainitud 14 protsendist kõrgem palgatõus on kavandatud vaid hariduses ja sisejulgeolekus. Kindlasti ei saa nõustuda Tööandjate Keskliidu ettepanekuga kärpida haridussektori ja sisejulgeolekutöötajate palgatõusu. Riigikogu Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Nestor juhib tööandjate tähelepanu asjaolule, et statistikaameti andmetel on tänavu esimest korda viimase 15 aasta vältel erasektoris keskmine palk kõrgem kui avalikus sektoris.

Võrreldavate ametikohtade töötasu on erasektoris praegu rohkem kui 2000 krooni võrra suurem avaliku sektori palkadest. Ei saa lubada, et töötajad lahkuvad riigile tähtsates valdkondades erasektorisse ning valitsusliit tagab 2008. aasta palgatõusuga riigi konkurentsivõime tööjõuturul. Nestor kutsub üles tööandjaid tõstma töö tootlikkust erasektoris, sest see on hädavajalik Eesti majanduse konkurentsivõime tagamiseks.

Statistikaameti andmetel on viimastel aastatel töötasud erasektoris tõusnud tunduvalt kiiremini tootlikkusest. On vale süüdistada tänast valitsust selles, et eurole ei minda üle 2009. aastal nagu seda tegi Tööandjate Keskliidu esindaja Enn Veskimägi ajakirjanduses esinedes. Võimulolev valitsus on ühemõtteliselt rääkinud eurole üleminekust mitte varem kui 2011 aastal.

Loe SDE pressiteadet: http://www.riigikogu.ee/?id=48274 Loe Eesti Tööandjate Keskliidu pöördumist: „Pöördumine riigiametnike personalikulude vähendamiseks 2008.a. riigieelarves“: http://www.ettk.ee/et/uudised/2007/11/item24384