iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tööandjate Keskliidu avaldus on ettevalmistamata ja lohakas

Tööandjate Keskliidu avaldus on ettevalmistamata ja lohakas

Rubriik: Muud

Tänasel valitsusliidu eestseisusel leiti, et Tööandjate Keskliidu eelmisel neljapäeval tehtud avaldus ja väljaütlemised on ette valmistatud lohakalt.

Täna valitsusliidu eestseisust juhatanud Eiki Nestor juhib tööandjate esindajate tähelepanu faktile, et ministeeriumides töötavate ametnike palk tõuseb järgmisel aastal keskmiselt 10,8 %. Tööandjate Keskliidu avalduses mainitud 14 protsendist kõrgem palgatõus on kavandatud vaid hariduses ja sisejulgeolekus. Kindlasti ei saa nõustuda Tööandjate Keskliidu ettepanekuga kärpida haridussektori ja sisejulgeolekutöötajate palgatõusu. Riigikogu Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Nestor juhib tööandjate tähelepanu asjaolule, et statistikaameti andmetel on tänavu esimest korda viimase 15 aasta vältel erasektoris keskmine palk kõrgem kui avalikus sektoris.

Võrreldavate ametikohtade töötasu on erasektoris praegu rohkem kui 2000 krooni võrra suurem avaliku sektori palkadest. Ei saa lubada, et töötajad lahkuvad riigile tähtsates valdkondades erasektorisse ning valitsusliit tagab 2008. aasta palgatõusuga riigi konkurentsivõime tööjõuturul. Nestor kutsub üles tööandjaid tõstma töö tootlikkust erasektoris, sest see on hädavajalik Eesti majanduse konkurentsivõime tagamiseks.

Statistikaameti andmetel on viimastel aastatel töötasud erasektoris tõusnud tunduvalt kiiremini tootlikkusest. On vale süüdistada tänast valitsust selles, et eurole ei minda üle 2009. aastal nagu seda tegi Tööandjate Keskliidu esindaja Enn Veskimägi ajakirjanduses esinedes. Võimulolev valitsus on ühemõtteliselt rääkinud eurole üleminekust mitte varem kui 2011 aastal.

Loe SDE pressiteadet: http://www.riigikogu.ee/?id=48274 Loe Eesti Tööandjate Keskliidu pöördumist: „Pöördumine riigiametnike personalikulude vähendamiseks 2008.a. riigieelarves“: http://www.ettk.ee/et/uudised/2007/11/item24384

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus