iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tolliprotseduuridel väiksemad kulud

Tolliprotseduuridel väiksemad kulud

Rubriik: Äripäev

Tanel Raig kirjutab Äripäevas, et veebruarist saavad ligi paarsada ettevõtet loobuda senise tollivormistusprogrammi ASYCUDA ülalpidamisest ja hakata sisenemisdeklaratsioone esitama e-maksuameti uues veebipõhises infosüsteemis SUMDEC.

1. veebruarist muutub maanteetranspordi kaubaveol Euroopa Liidu välistest riikidest kohustuslikuks esitada sisenemisdeklaratsioon elektroonselt maksu- ja tolliameti uues veebipõhises keskkonnas. Varem võis sisenemisdeklaratsioone esitada tollivormistusprogrammi ASYCUDA kaudu. Nüüd aga muutub eeldeklareerimine elektroonses infosüsteemis kohustuslikuks.

See tähendab, et sisenemisdeklaratsioon peab olema infosüsteemi sisestatud hiljemalt tund enne kauba jõudmist piirile. Varem sellist kohustust ei olnud. Rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna peaspetsialisti Maret Metsa kinnitusel hoiab andmete eelesitamine piiriületusel aega kokku. Tollil on võimalik tänu andmete eelesitamisele juba enne veose piirile jõudmist teha kaubale riskianalüüs ja vajadusel valmistada ette täiendav kontroll.

Maksu ja Tolliameti tolliprotseduuride talituse peaspetsialist Hannes Umborg lisas, et uus süsteem aitab vältida ka vigu olukordades, kus piirile jõutakse kaubaga, mida ei saa Eestisse sisenemisdeklaratsiooniga sisse vedada, näiteks aktsiisikaup. Varem tuli sellistel puhkudel alles piiril hakata vajalikke pabereid ümber vormistama. Nüüd annab infosüsteem veast teada juba varem, kui sisenemisdeklaratsiooni infosüsteemi kantakse. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3831/rubr_artiklid_383101.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus