iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tolliametnikud nõuavad politseinikega võrdset palka

Tolliametnikud nõuavad politseinikega võrdset palka

Rubriik: Postimees

Kaire Uusen kirjutab Postimehes, et ehkki rahahädas riik otsib võimalusi kokkuhoiuks ning ettevõtjad nõuavad riigipalkade külmutamist, hakkavad maksu- ja tolliametnikud nõudma politseinike ja piirivalvuritega võrdset töötasu.

Kui politseiniku miinimumpalk on praegu 9000 krooni, siis maksu- ja tolliametnike ametiühingute liidu juhi Ilmar Tageli sõnul on nende seis märksa kehvem. Mullu oli tavaline, et näiteks lõunapiirkonna tolliametnikud said 7000-kroonist brutopalka. Nüüd taotlevad ametiühingud Tageli andmetel politseinike miinimumpalgaks juba 14 000 krooni. «Me ei ole vastu, et politseis palku tõstetakse, aga tahame, et jõustruktuuride töötasud oleksid ühel tasandil,» tõdes ta.

«Et koolitatud ametnikud ei hakkaks ühest riigiametist teise liikuma.» Seetõttu kavatsevad nad palgatõusu nõudest rääkida ka 9. juunil riigiametnike palkade arutelul rahandusministeeriumis. «Minister Padar käis meil hiljuti külas ja ütles samuti, et meie palgad peaksid kõrgemad olema,» märkis Tagel. Kui palju raha palgatõusuks vaja, ei ole veel päris selge.

Ehkki riik peab kulusid kokku hoidma, ei tohiks Tageli sõnul seda teha niigi väheste tavaametnike palkade arvel. «Kui külmutada, siis kõrgemate ametnike palgad,» pakkus Tagel. Tema sõnul tekkis maksu- ja tolliameti liitmisel suhteliselt palju juhte, kelle töökoormus vajaks uurimist. Tavaametnikke aga napib, seda eelkõige riigipiiril.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/060608/esileht/majandus/335342.php Loe ka MaksuMaksjast: „Maksu- ja tolliametnikud tahavad palka juurde“

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus