iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tolliametnikel lasub pistisevõtmise kahtlus

Tolliametnikel lasub pistisevõtmise kahtlus

Rubriik: Postimees

Kuus Narva tolliametnikku, keda kaitsepolitsei kahtlustab altkäemaksuvõtmises, töötavad edasi, sest prokuratuur nende ametist kõrvaldamist ei taotlenud ning maksu- ja tolliameti juhtkond ei tea, keda kapo kahtlustab, vahendab Postimees Erik Kalda artiklit ajalehest Põhjarannik.

Kapo uurimise all olevale kuuele tolliametnikule lisaks figureerivad samas kriminaalasjas viis eraisikut, kes on uurimise andmetel seotud altkäemaksude ja salakaubaveoga. Viru ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokuröri Antti Aitseni sõnul annavad kaitsepolitsei uurijate poolt eeluurimisel kogutud tõendid aluse kahtlustada tolliinspektoreid selles, et nad võimaldasid korduvalt eraisikutel tuua deklareerimata läbi Narva maanteetollipunkti Venemaalt Eestisse deklareerimisele kuuluvat kaupa ning said selle eest altkäemaksu nii raha kui kaupade näol. «Kaubaks oli peamiselt alkohol ja sigaretid, kuid oli ka toiduaineid ning autode varuosi,» sõnas Aitsen. Ida maksu- ja tollikeskuse juhataja Lauri Pastak ütles, et nende ametkond ei ole kriminaalasja pärast Narva tollipunktis kedagi teenistuskohustuste täitmiselt eemaldanud.

«Me teame kriminaalasja olemasolust, ent ei tea, keda ja milles täpselt kahtlustatakse. Me ei tea midagi nendest asjaoludest ega faktidest ja seetõttu ei saa ka omalt poolt midagi kommenteerida,» sõnas ta. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/121006/esileht/siseuudised/222896.php?r

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus