iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tõkked, mis ohustavad majanduse arengut

Tõkked, mis ohustavad majanduse arengut

Rubriik: Postimees

Jürgen Ligi kirjutab Postimehes, et äsjane Majandusliku Koostöö ja Arenguorganisatsiooni (OECD) maksu-uuring tõdeb maksude pärssivat mõju majandusele. Otseselt pärssivaks nimetab ta ettevõtte tulumaksu, millele järgneb mõjult üksikisiku oma. See tõde on tähtis just rahvusvahelise maksukonkurentsi oludes. Eesti väike ja avatud majandus, mis sõltub välislaenudest ja investeeringutest, osaleb sellises konkurentsis halastamatul moel.

Keeruline seis riigieelarvega pole mingil juhul põhjus majandusseadusi unustada.

Maksutulude vähenemine johtub majanduse aeglustumisest, mistõttu ka probleemi lahendus peitub majanduses. Sama värske kui see uuring on meil kõlanud idee ravida olukorda hoopis tulumaksumäära tõstmisega. Paberil võiks see retsept valitsejate kulutamissoove rahuldada, kuid kodanike ja ettevõtete täiendav koormamine kuivataks selle sama eelarve allikaid. Majanduse arengut pärsib ka eelarve puudujääk, sest see õõnestab usaldust, toetab inflatsiooni ja muutub kiiresti krooniliseks sõltuvuseks.

Tasakaal tuleb seepärast kindlasti kohe saavutada. Halvim viis selleks on uuringute kohaselt maksude suurendamine. Riigi toimimine ei satu kuidagi ohtu, kui valime 3%-se kulude kärpimise tänavu ja lähtume uutest realiteetidest eelarvestrateegias. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/220408/esileht/arvamus/325450.phpTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus