iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Toitlustamine on maksustatav

Toitlustamine on maksustatav

Rubriik: Äripäev

Alari Ossa, IMG Advokaadibüroo maksukonsultant, kirjutab Äripäeva lisas Firmapidu töötajate toitlustamise maksustamisest.

Toitlustamist reeglina ettevõtlusega seotud kuluks ei loeta ning seda olenemata sellest, kas tegemist on lähetusega või mitte. Erandiks võiks lugeda koolituse osana pakutavat kohvi ja kergeid eineid. Erialakirjanduses on avaldatud seisukohti, et koolituse osana võib pakkuda mõistlikus koguses ja ulatuses ka toitlustamist, ilma et teenuse tellijal tekiks erisoodustuse risk. Seega võiks ka suvepäevade ametliku osana pakutavat toitlustust lugeda ettevõtlusega seotuks sõltumata sellest, kas koolitusteenus, kus kohvipausid on hinna sees, ostetakse sisse või korraldatakse sarnane seminar omade vahenditega.

Oluline on vaid koolituse seotus ettevõtlusega. Toitlustamine, mis väljub koolituse põhipaketist, on siiski erisoodustus. Seda aga eeldusel, et kulud maksab kinni tööandja. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3545/new_eri_artiklid_354503.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus