iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Toit läheb odavamaks ja viin kallimaks

Toit läheb odavamaks ja viin kallimaks

Rubriik: Äripäev

Sirje Rank kirjutab Äripäevas, et Soome uus valitsus, mis sai pühapäeval valmis koalitsioonileppe ja avalikustas eile esimesed ministrid, plaanib alandada toidukaupade käibemaksu, kuid kõrgemalt maksustada alkoholi- ja tubakatooted. Kokku kavandab peaministrina jätkava Matti Vanhaneni uus valitsus maksukärpeid 1,8 miljardi euro ehk enam kui 28 miljardi Eesti krooni väärtuses, kui plaanitav maksude tõus kärbetest maha arvata.

Lõviosa maksukärbetest ehk 1,1 miljardit eurot tuleb tulumaksu arvel, mille eestkõnelejaks oli märtsikuistel valimistel üllatuslikult tugeva tulemuse saanud Koonderakonna juht Jyrki Katainen (35). Uues valitsuses saab Katainenist rahandusminister, erakonna suurim häältemagnet Sauli Niinistö hakkab juhtima Soome parlamendi tööd. Eelkõige peavad maksukärped kergendama töö maksustamist ning lisama riigis tööjõu liikuvust.

Ent soodustusi saavad ka pikaajalised väikeinvestorid - kuni 1000 euroni on dividendid edaspidi maksuvabad. Käibemaks alaneb nüüd seniselt 17 protsendilt 12 protsendile, vähendades valitsuse maksutulu 450 miljoni euro võrra. Oma eelmise valitsuskoosseisu otsuse alkoholiaktsiisi alandada plaanib Vanhaneni uus valitsus aga ära muuta, sest tarbimise kasvul olid halvad tagajärjed. Nüüd suureneb nii alkoholi- kui ka tubakaaktsiisi tulu kokku 30 miljoni euro võrra.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3558/uud_uudidx_355802.html Loe ka Postimehest „Soome uus siniroheline valitsus loob töökohti ja alandab makse

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus