iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Terminali juhatuse liige: pärast diislikütuse aktsiisi tõusu on Eesti taas Euroopa esiotsas

Terminali juhatuse liige: pärast diislikütuse aktsiisi tõusu on Eesti taas Euroopa esiotsas

Rubriik: Delfi

Alates 2027. aastast maksavad Eesti tarbijad kütuse eest iga-aastaselt ca 100 mln eurot enam. Paratamatult vähendab see aga Eesti ettevõtete konkurentsivõimet.

Õnneks või kahjuks on diislikütuse maailmaturuhind olnud väga palju volatiilsem, mistõttu vähemalt esialgu on maailmaturu hinnalangus nullinud alates 1. maist rakendunud 2,7-sendise ning käibemaksuga korrigeerituna 3,3-sendise diislikütuse aktsiisitõusu. Nimelt on alates 23. aprillist diislikütuse maailmaturu tonnihind langenud 795 dollarilt 768 dollarile, mis teeb eurodes väljendatud hinnalanguseks koos käibemaksuga 3,2 senti liitrist. Seega on diislikütuse maailmaturu hinnalangus täielikult kompenseerinud aktsiisitõusu. Tegelik pilt on aga veelgi rohkem tarbijad rõõmustav, sest samal perioodil ehk võrreldes 23. aprilliga on diislikütuse liitrihind tanklates hoolimata aktsiisitõusust hoopiski langenud 1,629 eurolt 1,569 eurole, mis teeb hinnalanguseks 6 senti liitrist.

Loe lähemalt:
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120291328/terminali-juhatuse-liige-parast-diislikutuse-aktsiisi-tousu-on-eesti-taas-euroopa-esiotsas

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus