iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tehke ajuloputust ilma maksurahata

Tehke ajuloputust ilma maksurahata

Rubriik: Äripäev

Äripäeva juhtkirjas kirjutatakse, et Riigikogu lõpetas kevadel eelmise istungite hooaja oma kuluhüvitiste suurendamisega ja alustab uut hooaega samamoodi - muretsemisega selle pärast, kuidas oma rahakotti veel rohkem täita. Nimelt ringleb Toompea kuluaarides valitsuse kabinetiistungil äsja heakskiidetud ettepanek maksta parlamendis esindatud erakondadele riigieelarvest pea poole rohkem - senise 60 miljoni asemel 94 miljonit krooni.

Toimetus on erakondade rahastamises sama meelt õiguskantsler Allar Jõksiga, kes on öelnud, et kui pole kontrolli erakondade rahastamise üle, pole ka õigustatud erakondade rahastamine riigieelarvest. Erakonnad leppigu ise enda rahastamisega liikmemaksude kaudu - riigikogus esindatud erakondadel on arvult soliidne liikmeskond ja riigikogu liikmetel on soliidne palk - pluss eraisikute annetused. Õiguskantsler on mitu aastat järjest nõudnud kontrolli sisseseadmist erakondade hämarate rahaallikate üle.

Kuna poliitikud on seda nõudmist eiranud, andis Allar Jõks selle aasta veebruaris riigikohtule taotluse tunnistada erakonnaseadus põhiseadusega vastuolus olevaks. Riigikohtu üldkogu arutab õiguskantsleri taotlust 18. septembril. Võimuliidu soov maksumaksjatelt lisaraha lüpsta langes samale ajale küllap juhuslikult, riigieelarve-eelnõuga seoses, kuid ajastus laseb poliitikute soovi paista eriti ülbena.

Poliitikute põhjendused, miks on vaja suurendada eelarvelist toetust, kõlavad irvitamisena maksumaksjate üle. "Demokraatia on kallis, aga koonerdamine veel kallim," tsiteeris eilses Postimehes Reformierakonna peasekretär Kristen Michal tuntud Briti riigimeest Winston S. Churchilli. Michal loetleb argumente: elu on kallimaks läinud, kasvanud on põhikulud, märgatavalt kulukam on kirjade saatmine, suurenenud on liikmeskond.

Viimane peaks ju hoopis rahakotti liikmemaksudena kosutama! Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3706/arv_juhtkiri.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus