iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Teekasutustasu veebikeskkond

Teekasutustasu veebikeskkond

Rubriik: EML

Maanteeamet on valmis saanud teekasutustasu veebikeskkonna, kus saab ülevaate teekasutustasust, selle tasumist jm puudutavast kui ka kontrollida, kas teekasutustasu on tasutud. Samuti on kodulehele välja pandud hulgaliselt küsimusi ja vastuseid uuest aastast jõustuva teekasutustasu kohta. Vt järgnevalt:

Kui olen teekasutustasu eest juba maksnud, kas saan hiljem andmeid parandada? Esitatud andmete õigsust palume kindlasti kontrollida enne tellimuse kinnitamist.

Kui avastate vea pärast kinnitamist, ei saa andmeid enam parandada. Mida pean tegema kui eksisin mõne andmega teekasutustasu tasudes? Kui sisestasite vale sõiduki registreerimismärgi või vale riigi, peate tegema uue tasumise õige informatsiooniga. Kui sisestasite vale perioodi, peate tasuma puuduva perioodi eest eraldi.

Kui sisestasite vale täismassi, heitgaasiklassi, telgede arvu kombinatsiooni ja selle tulemusena on teekasutustasu maksumus sama suur või suurem kui õigete andmete korral (vastavalt tariifidele), ei pea te tasu uuesti tasuma. Teistel juhtudel peate tasu uuesti tasuma. Kust ma näen, kas minu sõiduki eest on teekasutustasu tasutud? Tasumisi saate vaadata lehelt „Kontrolli“, sisestades sõiduki registreerimismärgi ja riigi, kus sõiduk on registreeritud.

Kuidas peaksin sisestama oma sõiduki registreerimismärgi? Sõiduki registreerimismärk sisestage selliselt, nagu see on kirjas registreerimistunnistusel. Spetsiaalseid tähti ei ole võimalik sisestada. Need asendage järgmiselt: Ö või Ø O-ga ja Ä või Å A-ga jne.

Milline on minu sõiduki heitgaasiklass? Sõiduki heitgaasiklassi leiate sõiduki dokumentidest. Kui te ei tea oma sõiduki heitgaasiklassi, peate valima klassi „Euro 0“. Kas teekasutustasu saab üle kanda teisele sõidukile?

Ei, tasutud teekasutustasu ei saa üle kanda teisele sõidukile. Arve printimisel tekkis viga. Kuidas saan arve uuesti printida? Kui olete sulgenud makse kinnitamise lehekülje, ei ole arvet võimalik enam trükkida või salvestada.

Kas ma saan tasumise kohta elektroonselt informatsiooni e-postiga või alla laadides? Pärast tasumist näete lehekülge, millelt on võimalik välja trükkida arve. Kui sisestasite tellimuse kinnitamise lehel e-posti aadressi, saadetakse makse õnnestumisel arve ka teie e-posti aadressile. Kui kaugele tulevikku saan teekasutustasu tasuda?

Tasu saab ette maksta kogu jooksva aasta jooksul kehtivusajaga kuni 1 aasta. Milline on tasu kehtivusaeg? Tasu saab osta maksimaalselt 365 päevaks. Kas tasumise kinnitus peab autos kaasas olema?

Ei, väljatrükk on informatiivne ja ei pea olema sõidukis kaasas. Kust ma leian informatsiooni tagastamise kohta? Tagastamise kohta leiate informatsiooni rubriigist „Info“. Kas saan tühistada oma makstud tasu internetis?

Ei, selle tühistamine ei ole internetis võimalik. Tasu tagastamiseks või tühistamiseks tuleb esitada Maanteeametile kirjalik taotlus. Kui kaua võtab aega mu tagastamise taotluse läbivaatamine? Tagastamise taotluse läbivaatamiseks kulub kuni 30 päeva.

Ma kaotasin tasumise kinnituse. Kas saan uue? Ei, uut kinnitust ei ole võimalik saada. Tasumine on kehtiv ka ilma väljatrükita paberil.

Kui kaua enne sõidu alustamist pean tasu ette maksma? Kui olete makse teinud kohese algusajaga, võite kasutada teed kohe pärast makse edukat tasumist. Kui makse on edukalt sooritatud, ei kulu täiendavat aega menetlemisele. Kes võib veoki eest maksta teekasutustasu?

Põhimõtteliselt võib seda teha igaüks. Oluline on, et tasu oleks makstud enne reisi alustamist ja soetamise ajal sisestatakse õiged andmed. Mis juhtub, kui sõidan teel teekasutustasu maksmata? Tasu mittemaksmisel on järelevalvel õigus teha trahv nii veoauto juhile kui ka omanikule.

Lisaks on järelevalvel õigus kõrvaldada juht veoauto juhtimiselt. Juhil ei lubata enne sõitu jätkata, kui veoauto eest on teekasutustasu tasutud.Allikas: https://www.teetasu.ee/faq

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus