iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Tartust leitud maksupettus võib olla suurim

Tartust leitud maksupettus võib olla suurim

Rubriik: Äripäev

10.07.2006 Äripäevas kirjutab Väinu Rozental, et Tartus peeti eelmisel nädalal kinni kümneliikmeline grupp, kes on poolteise aasta jooksul fiktiivsete arvetega petnud riiki esialgsel hinnangul 12 miljoni krooniga. Tegelik tasumata maksude summa võib prokuröri hinnangul ulatuda mitmesaja miljoni kroonini, mis võib ületada Diveci kaudu tehtud maksupettusi.

Maksu- ja tolliameti uurimisosakonna Lõuna talituse töötajad otsisid 4. juuli varahommikul läbi mitu Tartu kontorit ja eluruumi. 4.-7.

juulini peeti kinni kümme isikut, kes kõik on Tartu maakohtu loal kuni kuueks kuuks vahi alla võetud. Kinnipeetuid kahtlustatakse rahapesus, valeandmete esitamises maksudeklaratsioonides ja sellisele tegevusele kaasaaitamises. Uurimisega lähedalt seotud ning anonüümsust palunud maksu- ja tolliameti ametniku kinnitusel olid kurjategijate ninameesteks T B ja Ä L. Rohkem nimesid ta ei nimetanud, kuid lisas, et kinnipeetute hulgas on ka ühe keskmise suurusega ehitus- ja ühe metsafirma juht.

Seni suurima maksupettuse Eestis avastas maksuamet 1999. aastal, kui juulikuus puistas läbi offshore-firmasid müünud Diveci kontori Tallinnas. Sellest läbiotsimisest sai kuueaastase uurimistöö tulemusel kokku üle 200 miljoni krooni suurune maksunõue 148 firmale ja 54 eraisikule. Maksuamet viis läbi üle 500 maksukontrolli.

Suuremamahuliste juhtumite puhul esitas maksuamet avaldusi kriminaalasjade alustamiseks kokku 304 miljoni krooni suuruse võimaliku maksupettuse asjus. Teine suurem maksupettusevõrgustik tegutses offshore-firmasid müünud Raivo Karu kontoris. Pärast selle läbiotsimist 2003. aasta märtsis algatas maksuamet üle 70 maksukontrolli ja määras täiendavaid makse 26 miljoni krooni eest 17 eraisikule ja ühele firmale.

Täpsemalt loe: http://www.aripaev.ee/3277/uud_uudidx_327708.html?leht_id=3277

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus