iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tartu soovib tõsta teede ja tänavate sulgemise maksu

Tartu soovib tõsta teede ja tänavate sulgemise maksu

Rubriik: Postimees

Tartu linnavalitsus saadab volikokku määruse, millega soovib teiste muudatuste hulgas oluliselt tõsta Tartu linnas teede ja tänavate sulgemise maksu ning võimaldab piirata peatänavate sulgemise aega.

«Selle maksu eesmärk on motiveerida ehitajaid töid võimalikult kiiresti tegema, aga praegusel hetkel moodustab maks nii väikese osa ehituse üldmaksumusest, et see ei mõju motivaatorina,» ütles linnamajanduse osakonna juhataja Rein Haak. Praegused maksumäärad on muutumatutena püsinud 11 aastat. Linnavalitsuse välja pakutud maksumäära kohaselt hakkaks linna kõige olulisemate tänavate sulgemine senise 1500 krooni asemel maksma 10 000 krooni ööpäevas, teise tüübi teede ja tänavate sulgemine 800 krooni asemel 5000 ja kõrvaltänavate sulgemine 200 krooni asemel 1000 krooni ööpäevas. Samuti suureneb eelnõu kohaselt väljaku, pargi, parkla või puhkeala sulgemise tasu, milleks on senise 1 krooni asemel 5 krooni suletud ala iga ruutmeetri eest ööpäevas.

Kui volikogu linnavalitsuse eelnõu heaks kiidab, peab tänava sulgemise taotleja tulevikus lisaks muudele dokumentidele esitama ka paberkandjal ja elektrooniliselt ajutise liikluskorralduse skeemi, milles on ära toodud ka liikluse ümbersuunamine tööde ajaks. «Elektroonilisi skeeme on meil võimalik Tartu kodulehel avaldada, et inimesed nendega tutvuda saaksid,» rääkis Haak. Avaldused tänava sulgemiseks tuleb uue eelnõu kohaselt esitada vähemalt 3 tööpäeva enne sulgemist ning sulgemisloa lõpetamine vormistada vähemalt kolme tööpäeva jooksul pärast sulgemistähtaja saabumist. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/051207/tartu_postimees/299666.phpTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus