iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tänavusse eelarvesse loodetud käibemaksuraha kuivas kokku

Tänavusse eelarvesse loodetud käibemaksuraha kuivas kokku

Rubriik: Postimees

Kai Kalamees kirjutab Postimehes, et lisaeelarve tulude kurvavõitu pool näitab, et võrreldes läinud aastal prognoosituga jääb riigikassasse tänavu laekumata 3,2 miljardit krooni käibemaksu ja 1,4 miljardit krooni sotsiaalmaksu.

Käibemaksu enam kui 12-protsendiline alalaekumine (esialgu arvestas eelarve 26 miljardi krooniga) on seletatav sellega, et järsult jahenevas majanduskliimas eelistavad inimesed vähem osta ja tarbida ning rohkem tuleviku nimel säästa. Käibemaksu kohal hakkasid häirekellad lööma juba jaanuaris-veebruaris, mil palkadega seotud sotsiaalmaks voolas veel kenasti kokku. Haigekassat ja pensionikassat toitva sotsiaalmaksu jõulise kärpe kõrval on nüüd 515 miljonit krooni maha tõmmatud ka tulumaksult. «Rahandusministeerium korrigeeris kevadprognoosiga ka palgafondi kasvu ehk siis palgakasvu ja tööhõive prognoosi, millest tuleneb ka sotsiaal- ja tulumaksu arvatav vähesem laekumine,» selgitas ministeeriumi pressiesindaja Piret Seeman.

Nii rahandus- kui ka sotsiaalministeeriumi kinnituste kohaselt ei kahjusta see muudatus kuidagi inimesi. «Keegi ei pea kartma, et toetuse maksmine lõpetatakse või pension väheneb. Rõhutan veel kord, et säilivad kõik seadusega ettenähtud toetused,» ütles sotsiaalminister Maret Maripuu, kelle väitel ei ole paanikaks mingit põhjust. Seemani sõnul on pensionid arvestuslik kulu, mis tähendab, et neid makstakse välja nii palju kui vaja.

«2008. aasta sotsiaalmaksu väiksem laekumine pensionitele seega sel aastal mõju ei oma,» sõnas ta. Soovitust märksa kiduramalt maksavad inimesed riigile ka aktsiise. 10,4 miljardi krooni suurust plaani tabab 660 miljoni kroonine tagasilöök.

Kütuseaktsiisi laekumistelt tõmbas rahandusministeerium maha 470 miljonit krooni, mille peapõhjuseks tagasihoidlik eratarbimine, aga ka oodatust varasem varude soetamine, mis jäi osalt 2007. aasta lõppu. Alkoholiaktsiisi 120 miljoni kroonise miinuse taga on samad mõjud – rahvas tarbib joovastavaid jooke ennustatust vähem, samuti ei õitse vodkaturism. Ka tubakaaktsiisi laekumise summat kahandas rahandusministeerium 120 miljoni krooni võrra.Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/150508/esileht/siseuudised/330651.phpTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus