Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Täna lõppeb võimalus tutvuda oma e-maksuameti andmetega

Täna lõppeb võimalus tutvuda oma e-maksuameti andmetega

Rubriik: MTA

Täna on viimane päev enne tuludeklareerimise perioodi algust, mil on klientidel võimalus eelnevalt tutvuda e-maksuametis Maksu- ja Tolliametile teadaolevate andmetega oma 2007. aasta kulude ja tulude kohta. Eeltäidetud deklaratsioonidele kantavate andmetega on olnud e-maksuametis võimalik tutvuda 6. veebruarist tänaseni ning praeguseks on seda võimalust kasutanud 122 269 isikut.

Kuna tulevatel päevadel kantakse andmed isikute deklaratsioonidele, on homsest kuni deklareerimise alguseni (15. veebruarini) e-maksuametis andmete vaatamine suletud.

Andmetega saab tutvuda e-maksuametis/e-tollis rubriigis „2007. aasta tuludeklaratsiooni MTA andmed”. Tulude deklareerimist puudutavat täpsemat infot leiab ameti veebilehelt www.emta.ee.

Juhul, kui e-maksuameti infolehel andmed puuduvad või erinevad kliendile teadaolevatest, palub amet pöörduda väljamakse tegija või kulu saaja poole palvega puudu olevad andmed maksuhaldurile elektrooniliselt esitada või esitatud andmed parandada. Laenuintresside andmeid on elektrooniliselt võimalik oma eeltäidetud tuludeklaratsioonile edastada läbi internetipankade. Palume kindlasti edastada intresside andmed läbi internetipanga enne tuludeklaratsiooni täitma asumist. Täiendavat infot eluasemelaenu intresside edastamise osas saavad kliendid oma pangast.

E-maksuametis saab tuludeklaratsiooni esitada alates 15. veebruarist. Seoses eeldatava väga suure deklareerijate hulgaga esimestel päevadel võib e-maksuamet olla neil päevil ülekoormatud. Amet palub klientidelt mõistvat suhtumist ning võimalusel soovitame esitada deklaratsioon mõned päevad hiljem.

Maksu- ja Tolliamet soovitab kasutada e-maksuametisse sisenemiseks ID-kaarti või Mobiil-ID-d, kuna see on turvaline ja kiire võimalus.Tulude deklareerimist puudutavat infot ja abi saab kuni 15. veebruarini tööpäevadel kl 08.00-18.00 ja alates 15. veebruarist kl 08.00-20.00 infotelefonile 1811 helistades. Samuti saab infot maksuhalduri koduleheküljelt www.emta.ee ning Maksu- ja Tolliameti piirkondlikest teenindusbüroodest.Uudise link maksuhalduri kodulehel: http://www.emta.ee/index.php?id=23683&tpl=1026