iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Tallinnas paljastati tänavuse aasta suurim arvevabrik

Tallinnas paljastati tänavuse aasta suurim arvevabrik

Rubriik: Postimees

Risto Berendson kirjutab Postimehes, et Maksu- ja Tolliameti paljastatud ja uurimise alla võetud tänavune suurim arvevabrik Tallinnas võis käibemaksu pettustega põhjustada riigile ligi 25 miljoni krooni suuruse kahju.

Tallinnas 9. oktoobril kinni peetud Andres (32), kes esitatud kahtlustuse kohaselt arvevabrikut pidas, elas maksuametnike kõrgendatud tähelepanu all juba viimased paar kuud. Kui mees oma sõiduautos kinni peeti, leidsid uurijad tema juurest mitmeid fiktiivseid arveid. Selliseid, mida Andres oma klientidele, viiele eri valdkonna ettevõttele käibemaksupettusteks valmistas ja mis järjekordset üleandmist ootasid.

«Nagu selgus, oli see tegevus mehele viimase kahe aasta jooksul ainus sissetulek,» ütles Põhja ringkonnaprokurör Stella Veber. Vaatamata prokuröri taotlusele keeldus kohus varem kriminaalkorras karistamata Andrest pikemaks ajaks vahi alla võtmast. Tema kodust leitud suurem summa sularaha arestiti. Lisaks Andresele tunnistati samas kriminaalasjas maksukuritegudes kahtlustatavateks veel kolm äriühingut ja seitse inimest.

Need on inimesed, kes väidetavalt vahendasid arvevabrikust saadud fiktiivseid arveid arvevabriku teenust ostnud firmadele. Samuti võeti uurimise alla varifirmade juhatuste liikmed. Prokuröri sõnul on vahele võetud arvevabriku esialgne käive 96 miljonit krooni. Riigile tekitati nii tagasi makstud käibemaksu näol ligi 25 miljoni krooni suurune kahju.

«See on kindlasti viimase aja suurim juhtum nende nn arvevabrikute nimekirjas, mis sel aastal on õnnestunud avastada,» ütles ringkonnaprokurör Veber. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/301007/esileht/siseuudised/292389.php?

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus