iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Tallinna parkimiskord karmistub

Tallinna parkimiskord karmistub

Rubriik: Postimees

Dagne Hanschmidt kirjutab Postimehes Tallinnas muutuvast tasulise parkimise korraldusest.

Kui seni said tasuta parkimiskaarti ehk elanikukaarti taotleda kõik tasulise parkimisala piires elavad tallinlased, siis 1. jaanuarist saavad kaardi vaid need, kes on rahvastikuregistri järgi elanud Tallinnas vähemalt aasta.See seadusemuudatus jätab võimalusest autot kodu lähedal hoida ilma kuni 300 linlast, kes on alles hiljuti Tallinna kolinud ja kesk- või südalinnas elamispinna ostnud või üürinud, möönis Tallinna transpordiameti jurist Talvo Rüütelmaa. Seni said kõik sellised inimesed elanikukaarti taotleda kohe, kui olid end Tallinna elanikuks registreerinud. Kuigi uus määrus jätab mitusada inimest seni kehtinud soodustusest mõneks ajaks ilma, on seadusemuudatus Rüütelmaa sõnul siiski vajalik, et taltsutada petiseid.Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/291206/esileht/siseuudised/tallinn/236450.php?r EML juhib tähelepanu sellele, et parkimiskorra muudatus, mis sätestab nn aastase Tallinnasse sissekirjutuse nõude, peaks jõustuma alles 1.

jaanuaril 2007. a (vt siit). Kuna aga hiljem, volikogus 14.12.2006 vastu võetud määruse muudatus muudab sama punkti täielikult (muudatus jõustus 21. detsembril 2006.

a), seejuures aastast sissekirjutust ei sätestata, siis kohaldatakse õiguse põhimõtet lex posterior derogat legi priori – st hilisem seadus muudab/tühistab varasema. Seega jõustus 21.12.2006. a määruse punkt 8.1 sellises redaktsioonis, mis ei nõua aastast sissekirjutust (vt muutvat määrust siit).Jõustunud sõnastus: “Elanikel, kelle elukoht rahvastikuregistri järgi asub avaliku tasulise parkimisala piires ning kelle nimi on ka mootorsõiduki omanikuna, rentnikuna või kasutajana kantud sõiduki registreerimistunnistusele, on õigus osta nende omandis või kasutuses oleva sõiduki parkimiseks punktis 6.6 nimetatud aastakaart. Kui nimetatud elaniku omandis või kasutuses on mitu sõidukit, on tal õigus saada ainult üks aastakaart.

Aastakaardi väljastamise otsustab ja selle väljastab soodustuse saajale transpordiamet ning sellele märgitakse sõiduki registreerimisnumber ning parkimiskoht, kus parkimine on lubatud.”

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus