iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tallinna maamaksu tõusu vastu peeti esimene kohtuistung

Tallinna maamaksu tõusu vastu peeti esimene kohtuistung

Rubriik: Äripäev

Liis Kängsepp ja Indrek Karo kirjutavad Äripäevas sellest, et Tallinna halduskohus arutas eile koduomanik Tanel Viksi kaebust maksu- ja tolliameti maksuteate tühistamiseks, kuna Viks peab maamaksu hüppelist tõusu Tallinnas põhiseadusevastaseks.

"Istung kestis kaks ja pool tundi, jõudsime asja arutamisega lõpule," rääkis Viksi advokaat Priit Lätt. Kohus teeb otsuse 29. augustil. Tallinna halduskohtule on kaebuse maamaksu tühistamiseks esitanud üheksa inimest.

"Kõige kurja juur on Tallinna linnavolikogu määrus, millega tõsteti maamaksumäära Tallinnas ligi kolm korda," lausus Lätt. "Raske on hinnata, milliseks otsus kujuneb."Lätt tõi välja, et maksumäära järsk tõus lühikese aja jooksul on vastuolus õiguskindluse ja õigusselguse põhimõtetega ja piirab ebaproportsionaalselt põhiõigusi. "Tallinna tegevus ei väärtusta kodu omanikuks olemist ega loo sotsiaalset turvatunnet, et kodusid ei ähvarda järjekordne maksutõus," seisab Viksi õigusliku põhisuse kokkuvõttes.Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4044/uud_uudidx_404406.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus