iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tallinna linnavõim surus maamaksu tõusu läbi

Tallinna linnavõim surus maamaksu tõusu läbi

Rubriik: Postimees

Postimees Online kirjutab, et Tallinna linnavolikogu kinnitas pärast üsna keevaliseks muutunud vaidlust maamaksumäära tõstmise senisest kaks ja pool korda kõrgemaks.

Eelnõu kiideti heaks 31 poolthäälega, vastu oli 15 volikogu liiget. Uuest aastas tõuseb maamaksumäär pealinnas seega praeguselt 0,6 protsendilt 1,5 protsendini. See tähendab, et näiteks Nõmme 1000–1500 ruutmeetri suuruste kruntide eest tuleb maaomanikel senise 1800–2400 krooni asemel uuest aastast maksta juba 4500–6000 krooni, 900 ruutmeetri suuruse Merivälja elamukrundi omanik peab tänavuse ligi 2300 krooni asemel tuleval aastal välja käima 5800 krooni. Maamaksumäära tõstmisest laekuvat raha plaanib linn kasutada ühiskanalisatsiooni väljaehitamiseks.

Tallinna abilinnapea Eha Võrgu sõnul on vaja maksumäära korrigeerida seetõttu, et riik pole vaatamata kinnisvarahindade suurele tõusule viinud läbi maa hindamist ligi kuus aastat järjest. Tallinna eelarvestrateegias 2008.–2011. aastaks on arvestatud, et riigis viiakse maa korraline hindamine läbi hiljemalt järgmisel aastal ning maamaksust laekuvad tulud oluliselt kasvavad. Maamaksu tõus kavatsetakse pensionäridele hüvitada samal moel kui varem, nii et maksuvaba summa tõuseb 700 kroonini, kinnitas abilinnapea.

Lisaks toetatakse ka vähekindlustatud peresid. Hüvitise saamiseks tuleb pöörduda linnaosavalitsusse või linnavalitsuse infosaali. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/131207/esileht/siseuudised/tallinn/301427.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus