Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Tallinn vabastab lipud reklaamimaksust

Tallinn vabastab lipud reklaamimaksust

Rubriik: Äripäev

Agnes Ojala kirjutab ÄP Online`is, et vastavalt Tallinna linnavolikogu määruse eelnõule muudetakse 2002. aastal kinnitatud reklaamimaksu korda Tallinnas, vabastades reklaamimaksust ettevõtte logo ja nimega lipud.

Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul lisatakse korda uus säte, millega vabastatakse reklaamimaksust ettevõtte või selle omaniku logo või nimega lipud ning mida eksponeeritakse kinnisasjal, kus ettevõte või selle omanik tegutseb, teatas linna pressiteenistus. "Tallinnas on tekkinud olukord, kus mitmetel ettevõtjatel on oma tegutsemiskoha ette paigaldatud küll lipuvardad, kuid lippe heisatud ei ole. Olukorra üheks põhjenduseks on asjaolu, et lippudel eksponeeritav on reklaamiseaduse tähenduses käsiteldav reklaamina ja seega on ettevõtjad paigaldanud küll lipuvardad, kuid pole heisanud lippe, et mitte maksta reklaamimaksu," tõdes Mutli.

Linnavolikogu määruse eelnõu kohaselt oleks reklaamimaksust vabastatud need lipud, mis vastavad teatud kriteeriumidele. Näiteks peab lippudel olema eksponeeritud ettevõtte või selle omaniku logo ja/või nimi. Juhul kui lipul eksponeeritakse lisaks eelpooltoodule ka muud, ei vabastata neid reklaamimaksust. Ühtlasi peavad lipud olema eksponeeritud kinnisasjal, kus ettevõte või selle omanik tegutseb.

Linnavolikogu määruse eelnõu kohaselt jõustub määrus 1. jaanuarist 2008. Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=18c64537-343d-4459-a96d-c7e81a2a4943