iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Tallinn tahab hasartmängude rahast tükki

Tallinn tahab hasartmängude rahast tükki

Rubriik: Postimees

Kai Kalamees kirjutab Postimehes, et Tallinn küsib riigilt hasartmängumaksurahast viit protsenti endale, et leevendada mängurite taskust tulevate miljonitega mängusõltuvusse sattunute probleeme.

Pealinn üritab oma soovi suruda uude hasartmängumaksu seaduse eelnõusse, millesse kirjutatud uus jaotusskeem põhjustas juba septembri algul väikese kirgede tormi. Selle järgi peaks 95 protsenti hasartmängumaksust laekuma riigieelarvesse ja viis protsenti selle omavalitsuse eelarvesse, kelle territooriumil kasiino asub. Näiteks mullu kosutasid kasiinokülastajad riigieelarvet 466 miljoni krooniga, millest ligi pool läks kultuurkapitalile. Kui pealinna idee peaks laiemat toetust leidma, võiksid omavalitsused arvestada kokku 23 miljoni kroonise ja pealinn umbes 10 miljoni kroonise lisatuluga.

Linnade liidu tegevdirektor Jüri Võigemast osutab kooskõlastuskirjas, et Eesti 180 õnnemängukohast asub 86 Tallinnas. «Arvukate mängukohtade tõttu on linnas sõltlaste kontsentratsioon tunduvalt suurem. Sellega seonduvad paljud majanduslikud ning sotsiaalsed probleemid mängusõltlaste töökohtadel ja peredes,» põhjendas ta. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=33417Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus