Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Tallinn seob maamaksu tõusu kanalisatsiooni rajamisega

Tallinn seob maamaksu tõusu kanalisatsiooni rajamisega

Rubriik: Postimees

Urmas Seaver Postimehes, et Tallinnas ainuvõimul olev Keskerakond seob maamaksu järsu tõstmise plaani kanalisatsiooni väljaehitamisega, mis peaks tehtud olema hiljemalt 2011. aasta kevadeks, see aga nõuab linnalt senise ehitustempo kiirendamist.

Tallinna abilinnapea Eha Võrgu sõnul läheks maamaksu tõstmisest saadav lisatulu jäägitult kanalisatsiooni väljaehitamiseks, mille rajamisega on linn seni hätta jäänud. Alguses pidi kanalisatsioon olema linna varemasustatud aladel välja ehitatud 2006. aastaks, nüüd on tähtaeg lükatud 2011.

aasta kevadesse, kuid ka selle elluviimine nõuab senise ehitustempo kiirendamist. Esialgse kava järgi kerkiks maamaksumäär tuleval aastal 0,6 protsendilt 1,5 protsendile ehk suurendaks kõigi pealinlaste maamaksu arveid 2,5 korda. Näiteks Nõmme 900-kroonise elamukrundi omanik peaks senise 1782 krooni asemel maksma 4455 krooni. Samas on linnajuhid mõista andnud, et pole otsustatud, kui palju maksumäär täpselt suureneb, ning eelnõu võib jääda homme ka vastu võtmata.

Keskerakonna plaan tõsta tunduvalt maamaksu näitab Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Ülle Rajasalu arvates räiget ükskõiksust linnaelanike suhtes. «Nii paneb linnavalitsus maaomanikud olukorda, kus karistab neid Tallinnas elamise eest,» märkis ta. «Omandimaksude kehtestamise üks põhimõtteid on, et maks ei tohi sundida kedagi oma omandist loobuma. Paljudes piirkondades, eriti Nõmmel, Pirital ja Lillekülas, on valulävi selles osas juba ületatud.» Rajasalu sõnul on Reformierakonna idee vähendada esialgu praegu kehtiv 0,6 protsenti maa maksustamishinnast aastas 0,3 protsendini, hiljem aga maamaks kui üks omandil põhinevaid makse üldse kaotada.

Vastava eelnõu andis Reformierakonna fraktsioon volikogule eelmisel istungil. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/281107/esileht/siseuudised/tallinn/298253.php Loe ka Äripäevast: http://www.aripaev.ee/3783/uud_uudidx_378309.html Loe ka Eesti Päevalehest: http://www.epl.ee/artikkel/409452 Loe ka SL Õhtulehest: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=256122