iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Täiendavad vastused seminaril „Maksud Eestis ja Soomes“ esitatud küsimustele

Täiendavad vastused seminaril „Maksud Eestis ja Soomes“ esitatud küsimustele

Rubriik: EML

EML korraldas 8.11.2012. a seminari „Maksud Eestis ja Soomes“. Lektorile esitati Soome maksusüsteemi kohta 3 täiendavat küsimust, mille vastustega te saate alljärgnevalt tutvuda:

1. Maksuameti kinnitatud kahjumi mahaarvamine Kui üle poole äriühingu omanikest on vahetunud muul viisil kui seadusjärgse pärimise või testamendi põhjal, kaob maksuameti kinnitatud kahjumite mahaarvamisõigus tulevaste aastate kasumist täielikult.

Erijuhtudel, et oleks võimalik jätkata äritegevust, on aga võimalik taotleda kahjumite mahaarvamisõigust ka tulevikus. Sellisteks erijuhtudeks on nt äriühingu osaluse müümine töötajatele, sugupõlvevahetus äriühingus ja äriühingu toimingu jätkumise olulisus mingis teatud regioonis. Oluline on see, et kahjumit tekitav äriühing ei muutu kaubitsemisvahendiks (müüakse tegevuse lõpetanud äriühing uutele omanikele, kes saavad alustada uut tegevust maksuvabalt). Reguleeriv seadus: Tuloverolaki § 122.

2. Telefon erisoodustusena ja selle käibemaks Telefoni erisoodustuse määr on 20 eurot kuus. Sellest summast arvutatakse käibemaks, mida ei saa sisendkäibemaksuna maha arvata (23% ehk 4.60). Erisoodustuse väärtus on kindel summa, mis ei sõltu tegelikust telefoniarvest.

Kui telefoniarve on väiksem erisoodustuse väärtusest, ei saa sellest arvest käibemaksu maha arvata. 3. Püsiv tegevuskoht Kui välismaisel ettevõtjal tekib püsiv tegevuskoht ühe ehitusplatsi osas põhjusel, et ehitustegevus kestab üle 6 kuu, siis ei hõlma püsiv tegevuskoht teisi ehitusobjekte, mille kestus jääb alla 6 kuu, kui need objektid ei ole omavahel seotud (näiteks kui sama tellija tellib järjestikuseid töid erinevatel objektidel üle Soome). EML tänab kõiki osalejaid ning lektoreid.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus