iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Sylvesteri endiste omanike võitlus sadade miljonite pärast jätkub

Sylvesteri endiste omanike võitlus sadade miljonite pärast jätkub

Rubriik: Postimees

Hindrek Riikoja kirjutab Postimehes, et maksuamet peab ebaõiglaseks metsakontserni Sylvester eksomanike pääsemist pea 400 miljoni kroonisest maksunõudest ja jätkab nende vastu kohtuteed.

Juunis said Sylvesteri endised omanikud vaidluses maksuametiga õiguse nii Tallinna kui Tartu halduskohtus. Firma 34 endist omanikku vabanesid maksunõudest, riigi turjale aga pandi veel pea saja miljoni kroonine nõue. Selle raha peaks maksuamet Sylvesterile tasuma igaks juhuks makstud tulumaksu endale hoidmise eest. Nimelt maksid endised puiduärimehed kohe pärast maksuotsuse saamist nõutud raha ära ning hakkasid alles pärast seda protestima.

Seaduse järgi tuleb maksuametil hiljem, kui selgub, et nõue oli alusetu, sellelt rahalt tasuda peaaegu 22-protsendine aastaintress. Kui ettevõtjad poleks raha igaks juhuks ära maksnud ja kohtus kaotaksid nemad, tuleks sama suur intress tasuda neil. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=20627 Loe ka: EML: „Majandusliku tõlgendamise paragrahv jäi ellu“

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus