iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Surutis sunnib riigi varusid esimest korda käiku laskma

Surutis sunnib riigi varusid esimest korda käiku laskma

Rubriik: Postimees

Kai Kalamees kirjutab Postimehes, et eile pea kaks tundi Riigikogu ees seisnud rahandusminister Ivari Padar pidas üsna vältimatuks, et majanduslanguse ja ülemaailmse finantskriisi tõttu tuleb 2009. aasta eelarve päästmiseks appi võtta riigi headel aegadel kogutud tagavarad.

Oma eelarvekõnes ei teinud Padar saladust asjaolust, et augustis uueks aastaks pakutud 2,6-protsendiline majanduskasv on asendumas null- või miinuskasvuga, mis toob paratamatult kaasa puudujäägi. «Kui kasv jääb prognoositust madalamaks, on riigi ülesanne mitte tagasi tõmbuda, vaid kasutada jõulisi vahendeid kriisi kiireks ületamiseks, majandustegevuse taastamiseks ja turu elavdamiseks. Ei välista olukorda, kus jääme järgmise aasta lõpuks eelarvega defitsiiti ning peame puudujääva osa katma varutud reservide arvel,» tunnistas minister.

Eesti riik on suutnud kiire kasvu aastatel koguda 28 miljardit krooni reserve, mis lubab Padari sõnul võtta veelgi kehvemate aegade saabudes vastu senisest veelgi tõsisemad väljakutsed. Suure tõenäosusega tuleb valitsusel tagavaraks varutud miljarditega lappida ka tänavust eelarvet, mida ootab samuti tõsine defitsiit. Opositsiooni küsimustele vastanud Padar tunnistas, et ta ei näe mingit varianti teha tuleval aastal sarnaselt tänavusega lisakärpeid, kuna eelarve on niigi suurte ohvritega sündinud. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=41485Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus