iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Suitsu- ja napsisõprade elu raskeneb

Suitsu- ja napsisõprade elu raskeneb

Rubriik: Postimees

Kaire Uusen kirjutab Postimehes, et suur hulk Eesti inimesi pannakse alates juulikuust valiku ette – kas suits ja viin või hinge seeshoidmiseks vajalikud toidukaubad?

Valikut langetama sunnib juulist jõustuv järjekordne alkoholi- ja tubakaaktsiisi tõus, mis kergitab nii suitsupaki kui viinapudeli hinna veel 10 krooni kallimaks. Kui arvestada üle 18 krooni tõusnud bensiiniliitrit ja jätkuvalt hinnahüppeid tegevaid toidukaupu, muutub suitsu- ja napsisõprade elu varasemast hulga raskemaks. Maksu- ja Tolliameti väitel ei kujune aga salakaubavedajate elu kergeks. «Kindlasti hakkame piirikontrollis pöörama aktsiisikaubale suuremat tähelepanu,» lubas pressiesindaja Priit Rum.

Praegu pole sigarettide vedu veel kasvanud, kuna hinnavahet pole tunda. «Sigaretitootjad varusid vana aktsiisiga sigarette kõvasti ja praegu on need varud kasutusel,» selgitas Rum. Rahandusministeeriumi majandusanalüüsi osakonna juhataja Andrus Sääliku sõnul ei tohiks suitsude hind kohe juulikuus tõusta. «Kuna vanade maksumärkidega sigarette on lubatud müüa septembri lõpuni, siis kallinevad sigaretid tarbija jaoks alates oktoobrist,» rääkis ta.

Kokku kallinevad sigaretid jaanuari- ja juulikuu aktsiisitõusu tulemusel kuni 50 protsenti. «Aktsiiside tõstmine vähendab nõudlust ning tarbijatele peaks hinnatõus tähendama seda, et hakatakse ka tervist kahjustavaid tooteid vähem tarbima,» nentis Säälik. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/170608/esileht/majandus/337135.php Tutvu aktsiisimuudatustega siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus