iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Suhkrutrahvi ohvrid said maksuametilt uued rahanõuded

Suhkrutrahvi ohvrid said maksuametilt uued rahanõuded

Rubriik: Postimees

Hindrek Riikoja kirjutab Postimehes, et riik loodab euroliidu nõutud 650 miljoni kroonisest üleliigsete laovarude trahvist lõviosa saada kätte ettevõtjatelt, kes pole seda raha aga nõus ilma kohtuvõitluseta loovutama.

Eile teatas maksuamet, et talvel jõustunud uue seaduse põhjal on trahvinõuded saadetud 36 ettevõttele, kellelt peaks riigi tuludesse laekuma kokku üle poole miljardi krooni. Neile lisaks võib amet saata trahvinõuded veel seitsmele ettevõttele. Täpset nõuet ei taha asjaosalised veel avalikustada. Trahvi saavad ettevõtted peamiselt ebaharilikult suure suhkrukoguse ja piimapulbri laovaru eest.

Euroopa Liit nõudis algul Eestilt üleliigsete laovarude eest enam kui miljardit krooni, kuid suuresti põllumajandusministeeriumi ametnike läbirääkimistöö tulemusel on see nüüd alanenud 650 miljonile kroonile ja võib veel pisut langeda. Uued maksuotsused koostati pärast seda, kui riigikohus tunnistas mullu oktoobris seni nende koostamiseks kasutatud metoodika õigusvastaseks. Selle peale töötati põllumajandusministeeriumis välja uus trahvide arvestamise kord. Põllumajandusministeeriumi asekantsleri Andres Oopkaubi sõnul peaks uus kord olema selline, mis kohtus ka vett peab ja riigile võidu toob.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/110407/esileht/majandus/254524.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus