iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Suhkrutrahv muutus toidutootjale magusamaks

Suhkrutrahv muutus toidutootjale magusamaks

Rubriik: Delfi

Delfi kirjutab, et Ida-Virumaa suurim toidutootja Maag Piimatööstus saavutas eile esimese suurema võidu põllumajandusministeeriumi ning maksu- ja tolliameti vastu, kui riigikohus lõpetas suhkrutrahviga seotud vaidluse menetluse, sest ministeerium on aja jooksul õigusmuda üles keerutanud.

Maag Piimatööstus on Ida-Virumaa suurim toiduaineid tootev ettevõte, mis riigi arvates peab liigse suhkruvaru eest Euroopa Liiduga ühinemisel maksma enam kui 800 000 krooni trahvi, mida riigikohus siiski ühes oma varasemas lahendis ei nimetanud mitte karistuseks, vaid maksuks, kirjutab Põhjarannik. ASi Maag Piimatööstus juhataja Valdis Noppel tunnistas, et suhkrutrahvi vaidlus on nende tegevust mõjutanud. “Meil on ju raha selle all kinni, kuigi surmahoopi see meile ei anna. Maksime selle enam kui 800 000 krooni kohe ära, et see poleks käsitletav maksuvõlana, mis omakorda võinuks mõjutada meie mõningaid samme ettevõtte arendamisel,” sõnas ta.

Noppeli sõnul ei kavatse nad mingil juhul suhkrutrahviga leppida ning võitlevad kõik kohtulahingud lõpuni. “Tahaks oma raha ikkagi tagasi saada,” sõnas ta. Oma eilse otsusega mõistis riigikohus Maag Piimatööstuse kasuks õigusabikulude ja tasutud riigilõivu eest põllumajandusministeeriumilt ning maksu- ja tolliametilt välja 75 000 krooni. Loe täpsemalt: http://www.delfi.ee/news/majandus/majandus/article.php?id=18855283 Loe ka Riigikohtu pressiteadet ja tutvu lahenditega: http://www.nc.ee/?id=901Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus