iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Statistika sunniraha ettevõtjate pea kohal

Statistika sunniraha ettevõtjate pea kohal

Rubriik: Äripäev

Silvia Kruusmaa kirjutab Äripäevas, et kuigi statistikaamet võib andmete esitamisel hiljaks jäänud ettevõtete suhtes rakendada sunniraha, ei ole seni veel ühtegi ettevõtet trahvitud.

2008. aastal esitab statistikaametile statistilisi aruandeid 45 000 ettevõtet, asutust ja organisatsiooni. "Neist ligikaudu pooled ei esita aruandeid tähtajaks. Tavapärane praktika on see, et statistikaamet tuletab tähtaja möödumist ettevõttele meelde ning lõppkokkuvõttes saame ligi 90% aruannetest kätte," rääkis statistikaameti pressiesindaja Anu Ots.

Reklaamiagentuuri Taevas Ogilvy tegevjuht Rein Iida leiab, et sunniraha hirm distsiplineerib ettevõtjaid statistikaametile andmeid õigel ajal esitama, kuid andmete kvaliteet võib seetõttu kannatada. Iida ütles, et reklaamiagentuuril pole andmete esitamisega probleeme olnud, nende ettevõttes tegeleb sellega raamatupidaja. "Ettevõtjal on oma ettevõttega seotud aruandeid piisavalt. Erinevad riigistruktuurid genereerivad andmevoogusid, see ei rõõmusta ju kedagi.

Arvan, et sunniraha puhul pole küsimus hirmus. Selge on see, et kui sulle mingi mõttetu paberi eest 10 000-30 000 krooni arvelt maha võetakse, siis see ei vabastaks andmete esitamisest. Sunniraha kindlasti distsiplineerib. Aga ettevõtjana pole see tervitatav," arutles Iida sunniraha mõju üle.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3935/uud_uudidx_393503.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus