iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Spetsialistid: maksuamet käitub laenude maksustamisel kummaliselt

Spetsialistid: maksuamet käitub laenude maksustamisel kummaliselt

Rubriik: Äripäev

IMG Advokaadibüroo maksukonsultant Ivo Raudjärv ning vandeadvokaat Kaspar Lind kirjutavad Äripäev online`is tänasest maksualasest Riigikohtu lahendist.

Põhjendused laenu ettevõtlusega mitteseotuse kohta on tihti pehmelt öeldes kummalised. Näiteks arvab maksuamet, et kui laenu andmine ei ole äriühingu põhitegevus või laen ei ole antud intressiga, siis ei saa see olla ettevõtlusega seotud. Samuti on maksuhaldur koguni väitnud, et kui intressitulud moodustavad väga väikese osa ettevõtja kogutuludest, siis ei ole samuti laenu andmine ettevõtlusega seotud. Riigikohus tegi 30.05.2007 lahendi, milles maksuhalduri sellised seisukohad ümber lükati.

Kõrgeim kohus märgib nii seda, et laenu andmine ei pea oleme põhitegevus kui seda, et ka intressita laen võib olla ettevõtlusega seotud. Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=d6215958-bc1b-4b7d-9ce2-e7face07d882&ref Loe ka EML uudist: „Uus maksualane lahend Riigikohtult - laenude maksustamine tulumaksuga

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus